Předprodej byl ukončen

Ladislav Zibura – Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii 17:30
PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE

Ladislav Zibura – Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii 17:30

středa 18.4.2018 od 17:30
Dělňák Líšeň, Brno

O akci

25letý excentrický poutník Ladislav Zibura se tentokrát vydává probádat Arménii, Gruzii a Náhorní Karabach. Očekává nenáročný výlet, situace se mu však brzy vymkne z nohou. Ať už se princ Ládík zrovna otráví alkoholem, zabloudí na minové pole nebo zachraňuje život štěňátek, vším ale proplouvá s neobyčejnou lehkostí. Příběh jeho pěší, cyklistické a stopařské výpravy je svědectvím o jednoduchosti života a půvabu svobody, u kterého se budete smát od začátku až do konce. Nečekejte popisy historie nebo památek. Cestovatelská projekce Ladislava Zibury je plná humoru, lidských příběhů a lidové moudrosti.
 

O autorovi

Ladislav Zibura (25 let) je mladý novinář a cestovatel. Na pěších poutích (Řím, Santiago de Compostela, Jeruzalém, Nepál, Čína) už nachodil přes 5 000 kilometrů, další tisíce kilometrů najezdil na kole a stopem. O svých cestách napsal dvě knihy, které se staly bestsellery (40 dní pěšky do Jeruzaléma, Pěšky mezi buddhisty a komunisty). Kromě psaní knih Ladislav také objíždí republiku s cestovatelskými projekcemi, které jsou založeny především na humoru a nadsázce. Publikum si Ziburu kromě jeho smyslu pro humor a rošťáckého šarmu oblíbilo především proto, že jsou jeho knihy krátké a plné obrázků. 

Více informací

1)      Ladislavovy projekce vznikly začátkem roku 2015, a to náhodou. Původně chtěl udělat jen přednášku pro pár kamarádů. Nakonec vyprodal kino pro 500 lidí – na první projekci během čtyř dní, na druhou projekci během čtyř hodin.

 

2)      Ladislav napsal dvě knihy – 40 dní pěšky do Jeruzaléma a Pěšky mezi buddhisty a komunisty – a obě knihy se staly bestsellery. Do dnešního dne se jich celkem prodalo asi 40 000 kusů. V prosinci Ladislavovi vyjde nová kniha – Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii.

 

3)      Ladislava na jeho poutích následuje i zbytek rodiny. Jeho rodiče Lada a Jiří do Santiaga došli už třikrát.

 

4)      Ladislav se stal nejmladším Čechem (ve 22 letech), který podnikl pouť do Říma, Jeruzaléma i Santiaga de Compostela.

 

5)      Ladislava nemotivuje náboženství – sám se k žádnému nehlásí. Putování ho jednoduše baví, protože pro něj představuje snadný způsob, jak se seznámit s lidmi.

 

6)      Ladislav si své cesty nijak neplánuje – nedomlouvá si hotely, obvykle nenosí mapu, nemá žádné profesionální vybavení a dokonce ani stan. Improvizuje a nechává si poradit od místních lidí.

 

7)      Ladislav na poutích pěšky ušel přes 5 000 kilometrů v jedněch botách. Sám se rád označuje za spořivého člověka, proto mu bylo líto boty měnit.

 

8)      Tempo Ladislavovy chůze přesně odpovídá písni "Yellow Submarine" od kapely Beatles.

 

9)      V Arménii a Gruzii Ladislav poprvé z pěší chůze přesedlal také na bicykl a autostop. V budoucnu chce v putování pokračovat – ovšem už ne bezvýhradně pěšky.