Předprodej byl ukončen

ERIK TRUFFAZ (F)

ERIK TRUFFAZ (F)

29.9.2011 od 20:00 – 29.9.2011
Fléda, Brno

O akci

Erik Truffaz, moderní jazzová ikona, se navrací na Flédu, aby přestavil svoje poslední album In Between.
Erik Truffaz (1960, Švýcarsko) je významný francouzský jazzový trumpetista. Jeho hudba je inspirovaná hip-hopem, rock'n'rollem a acid jazzem. Vystupuje s kvartetem, který tvoří Pat Muller (elektrické piano), Marcello Giuliani (kontrabas) a Mark Erbetta (bicí). Truffaz prorazil až svým druhým albem The Dawn, které vyšlo u labelu Blue Note. Ke kvartetu se tu připojil i raper Nya, který se tak vlastně stal pátým členem skupiny. Další úspěšné album, které ve Francii dokonce získalo stříbrnou desku, se jmenuje Bending New Corners. Album Arkhangelsk tvoří písně, které jsou ovlivněny francouzským popem a jazzovými groovy.

Švýcarský trumpetista se po třech kosmopolitních deskách (Paris, Mexico, Benares), na kterých se podíleli hudebníci jako Murcof, Sly Johnson či Indrani Mukherjee, navrací zpět ke svému starému kvartetu, jenž stál za dnes již zlomovým albem The Dawn z roku 1998. Jedinou výjimkou je to, že Patricka Mullera vystřídal Benoît Corboz, jejich dlouholetý zvukař.

Nebyl to od Truffaze ale spíše krok zpátky? Určitě ano, ale jen proto, aby měl větší místo k rozběhu a následnému skoku, kterým deska In Between bezesporu je. Album ovšem není o tvrdém přistání zpátky na zem, ale — jak už samotný název desky napovídá — o okamžiku mezi odpíchnutím a dopadem, o okamžiku, kdy tělo ztrácí veškerou oporu. A nebyl by to Erik Truffaz, kdyby si k albu nepřizval nějakého hosta. Tím se tentokrát stala vokalistka Sophie Hunger, která propůjčila svůj hlas hned dvěma skladbám: Let Me Go! a cover verzi písně Dirge (původně od Boba Dylana), která je skvělým doplňkem celé desky.

Erik Truffaz

Album je někdy popisované jako temné či melancholické, jindy zase jako veselé a optimistické. Ale znáte to, dva tisíce uší, tisíc chutí a pravda bude někde mezi, někde In Between. Proto všem doporučujeme přijít 29. září na Flédu a posoudit podle sebe.