Předprodej byl ukončen

Ester Kočičková & Moody Cat Band
HUDBA Jazz / Blues / Klasika

Ester Kočičková & Moody Cat Band

čtvrtek 24.5.2018 od 20:00
Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha

O akci

Nadčasové a strhující melodie uchvátily Ester Kočičkovou natolik, že neodolala a přiřkla jim své originální i provokativní texty. V jednoduchých aranžích ožívají  klasické písně třeba od Cole Portera či Dizzy Gillespieho ale posluchači se dočkají i mnoha žánrových odskoků – třeba k Esteřině oblíbené Chavele Vargas nebo i rockovým melodiím. Vždycky se ale vyplatí zaposlouchat se do textu. A kdo od koncertu očekává  i pro Ester typické průpovídky a komentáře, bude rozhodně spokojen. 

 

Možná až deset let se pozvolna a nenápadně rodil cyklus s pracovním názvem Jazzovým zpěvačkám pro radost.  Herečka, textařka a šansoniérka Ester Kočičková v něm tvoří české ekvivalenty k původním textům těch nejkrásnějších, nejhranějších a nejvlezlejších jazzových písní, které kdy vznikly. Až vloni na jaře se konečně zrodila i nová hudební formace - Moody Cat Band. Spojení známých písní a originálních Esteřiných textů  oslovuje širší publikum, zdaleka nejen to jazzové.  I proto má celovečerní program název „Jazzové standardy nestandardně“. Můžete se tak  těšit na jakousi „Voničku jazzových standardů s místy až šansonovou interpretací a hlubokými pointami“, ale taky na pár žánrových odskoků úplně jinam. Jenom namátkou – Cole Porter, Sonny Burke, Duke Ellington ale i Chavela Vargas nebo Lou Reed.
 

Za nástroji pak sedí skvělá sestava ve složení Petr Zatloukal (kytara), Přemysl Matějovic (basová kytara) a Petr Kamiš (bicí), která nabídne brilantní hudební zážitek i náročnému posluchači…
Celovečerní koncert je rozdělený na dvě poloviny a  probíhá v uvolněném duchu, jak je koneckonců u Ester zvykem.