Předprodej byl ukončen

Baťa & Kalábůf něžný beat
HUDBA Rock, FESTIVAL

Baťa & Kalábůf něžný beat

pátek 29.6.2018 od 19:30
Úštěcký dvůr, Úštěk

O akci

Baťa & Kalábůf něžný beat je jemná bigbeatová kapela střílející pohledy přes Labe. Pohledy vyslané kdysi z ráje, zamlžované kouřem z cigaret a znovu opláchnuté lihem jako lékařský skalpel.
Kalábůf něžný beat vznikl okolo roku 1992 v severočeském městečku Štětí a za svoji existenci odehrál stovky vystoupení, jak v rockových, na festivalech, tak i na soukromých akcích. Kapela v prvních měsících svého vzniku hrála převážně v okolí Štětí a Mělníku a z této zakládající sestavy zůstali pouze Baťa a Kulhánek.
Repertoár tvořili vlastní skladby z dob předešlých kapel (SAP, Biograf ...), tak i nové a převzaté od Creedence až po Žlutýho psa. Zlom přišel s příchodem kytaristy Mirka Říhy Heřmana, kdy se začali tvořit převážně vlastní písničky. Toto období bylo ukončeno "živou nahrávkou bez lidí" v pražském klubu Na Chmelnici, která vyšla pouze na kazetách. Po této nahrávce odchází bubeník Karel Vintr a je nahrazen Jardou Nogou. Začíná období studiových nahrávek, které ovšem nikdy oficiálně nevyšly neb byly zvukově velmi zvláštní. Ke kapele se přidává starý známý Slávek Ponty Forman s houslemi a zanedlouho vzniká prvé regulérní CD - Druhý břeh. Kapela se správně rozjela a přichází manažer Roman Novák a kytarista Jirka Slam Šváb. Zvuk se zhutnil, je lepší, objíždějí se letní festivaly a vzniká několik zajímavých live CD, nahrávky na kompilace Fajn Rock Music a živá vystoupení v televizních snídaních