Předprodej byl ukončen

Festival jednoho nástroje: Klarinet
HUDBA World music / Ethno / Folk / Jazz / Blues / Klasika / Spirituální

Festival jednoho nástroje: Klarinet

19.9.2018 od 20:00 – 20.9.2018
Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha

O akci

Každoroční přehlídka kapel, které spojuje použití v populární hudbě ne úplně standardního instrumentu, a odlišuje žánrový rozptyl.

19.9.2018
za původně oznámené Kamil Jasmín band nakonec zaskočí
LOVESONG ORCHESTRA:
Lovesong Orchestra je pětičlenná dechovka kapelníka Tomáše Průši. Jejich show jsou maximálně živelné a strhující. Na festivalu jednoho nástroje vystoupí ve speciálním akustickém setu se svým hostem klarinetistou Janem Pospíšilem.

Žádné kostýmy, žádná stylizace, jen syrová, ryzí zábava pro všechny - to jsou koncerty Lovesong Orchestra!


SWINGKOPA:
Základem souboru Swingkopa je tříčlenná pěvecká formace – dvě zpěvačky, Hanka Čechová (soprán) a Alena Hanusová (alt) a zpívající pianista Míša Kysilka (tenor). Zpívají jak sólově, tak i v duetu či triu za doprovodu klarinetu nebo saxofonu (Jiří Čihák), kontrabasu (Pavel Lugar) a bicích (Vladimír Bradáč). Na repertoáru kapely jsou swingové standardy, blues (In the Mood, Java Jive, Tin Roof Blues, …), latin jazz (One Note Samba, Fly Me To The Moon,…), černošské spirituály (This Train,…), české swingové písně a skladby Jaroslava Ježka (Ráda zpívám hot, V domě straší duch,…)


20.9.2018
L’ARRACHE-COEUR:
Bordunová vokálně-instrumentální elektro-akustika, moderní folklór, klasika a jazz. Spiritualita železnice, mletý standard, kozí tanec!  Trio tvoří Hanuš Axmann (klarinet, basklarinet, saxofon, klikytara),  Daniel Kahuda (elektro-akustická niněra) a František Tomášek (akordeon).  Historie kapely, pojmenované podle próz Borise Viana, jejíž členové byli k vidění i v jiných souborech, sahá až do roku 2006, v roce 2010 vyšlo debutové album. Vystupovali na world music festivalech, jako je Respect Wilde Töne nebo Grabštejn Worldfestu, spolupracovali s dalšími hudebníky, ale v poslední době koncertují spíše sporadicky. O to cennější jejich vystoupení je.

HUSO:
Dvojčlenná hudební smršť, jejíž název může stejně tak znamenat Hluboké Umělecké Sladké Osvěžení, Hraní Umění Specialisté Ocení, Human Underground Satanic Operation, nebo třeba HUbení listé . Veselé písně o zvířátkách, dopravních nehodách a o tom, jak se nakonec všichni dobře poměli.
HUSO tvoří Jakub Soldán (klarinet, zpěv) a Tomáš Hubáček (akordeon, zpěv).