Velký vánoční koncert pěveckého sboru Lumír
HUDBA Pop / Jazz / Blues / Klasika

Velký vánoční koncert pěveckého sboru Lumír

čtvrtek 20. prosince od 19:00
Konvent Milosrdných bratří, Brno
Vstupenka do mobilu
od 170 bez dalších poplatků do 220 Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

do konce předprodeje čtyři dny

Základní vstupenka

Základní cena 220 Kč Koupit

studenti, senioři, ZTP

Základní cena 170 Kč Koupit

Je libo dárkový design s tématikou Vánoc? Udělej někomu radost. A třeba i sobě! Design můžeš nastavit na konci objednávky.

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

Tradiční brněnský pěvecký sbor Lumír Vás zve na svůj tradiční vánoční koncert. Na programu jsou dvě mše: známá a oblíbená Rybova Česká mše vánoční avšak v autentickém (původním) provedení a také její "předchůdkyně" Missa pastoralis (in C Boemica) od Josefa Schreiera. Kromě sboru uslyšíte i cca 15 členný orchestr CORPORA FIDIUM INTENTA, varhanici Petru Andrlovou a sólisty: Zuzanu Černou (soprán), Barboru Garzinovou (alt), Zdeňka Doležala (tenor) a Ondřeje Louba (bas). Advent Vám zpříjemníme také několika koledami či duchovními skladbami v a capellovém provedení i s doprovodem.

Těšíme se na slyšenou v sále v Konventu Milosrdných bratří na Vídeňské ulici v Brně (nedaleko Mendlova náměstí).

Více informací

Lumír je amatérský smíšený pěvecký sbor, který navazuje na 150letou spolkovou tradici. V jeho řadách působí lidé různých profesí, kterým je vlastní individuální zaujetí hudbou i společné nadšení pro sborový zpěv. Sbor má v repertoáru hudbu mnoha žánrů - od úprav lidových písní přes skladby českých i světových autorů z různých hudebních období (od renesance k současnosti) až po spirituály a populárně laděné skladby.

V posledních letech sbor spolupracoval také na větších projektech s orchestrem Mladí brněnští symfonikové a se spřátelenými sbory (A. Dvořák: Svatební košile, G. Verdi: Requiem, Z. Pololáník: Missa brevis). Loni se podílel na projektu Symfonie sirén ("nejhlasitější skladbě světa"), který byl součástí Moravského podzimu. V letošním roce pořádal festival Republika 100 k oslavě stoletého výročí vzniku Československé republiky.

 

Smíšený pěvecký sbor Lumír Brno, dirigent František Ostrý

web: www.lumir1864.cz

FB: @lumir1864