Divadlo na Jezerce - Saturnin
FESTIVAL, DIVADLO

Divadlo na Jezerce - Saturnin

pátek 28. června od 19:30
Louka pod Ptačími domky, Úštěk
Vstupenka do mobilu
od 250 bez dalších poplatků do 400 Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

předprodej končí 28. června

Základní vstupenka

Základní cena 250 Kč Koupit

VIP

VIP místa (přední řady) Vstup do VIP stanku (občerstvení zdarma)

Základní cena 400 Kč Koupit

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

Saturnin  - Zdeněk Jirotka

Vítejte v časech, kdy se k sobě lidé chovali slušně.

Podtitul inscenace "Vítejte v časech, kdy se k sobě lidé chovali slušně.", vypovídá nejen o charakteru hry platné v každé době, ale také o pojetí, které si pro realizaci Divadlo Na Jezerce zvolilo. Zdeněk Jirotka totiž nenapsal "pouze" humoristickou knihu, on skrze laskavý humor oslavuje poctivost, slušnost a demokracii.

Tomáš Šťástka, 1. 6. 2018

 

O díle

Saturnin je humoristický román Zdeňka Jirotky z roku 1942 s postavami vypravěče, nepředvídatelného sluhy Saturnina, tety Kateřiny, jejího syna Milouše, krásné slečny Barbory, strýce Františka, doktora Vlacha a vypravěčova dědečka. Jde o nejúspěšnější Jirotkův román, který značně vyniká nad ostatní autorova díla.

Zdeněk Jirotka se v roce 1940 stal díky Janu Drdovi spolupracovníkem Lidových novin. Ve společnosti Drdy, Jiřího Brdečky a dalších vyprávěl Jirotka historky ze života a Drda jej vyzval, aby do Lidových novin napsal povídku. Krátká povídka pod názvem Můj sluha Saturnin vyšla v Lidových novinách 24. srpna 1940. Velkou část románu psal Jirotka v koupelně svého pražského bytu, protože v období Protektorátu bylo kvůli náletům nařízeno zatemnění oken a v koupelně okno nebylo. Román byl přeložen do angličtiny, němčiny, španělštiny, italštiny a lotyštiny.

Na motivy románu natočil roku 1994 režisér Jiří Věrčák čtyřdílný seriál Saturnin, který byl později sestříhán i do podoby celovečerního filmu.

Režie:
Petr VACEK
Produkce:
Jan HRUŠÍNSKÝ
Scéna a kostýmy:
Lucie HALGAŠOVÁ
Choreografie:
Klára LIDOVÁ
Videosekvence:
Matěj BALCAR

Více informací

Koncert se koná na louce pod Ptačími domky od 19:30

více informací na www.festivalustek.cz