Základní fotografický kurz v Hradci Králové
OSOBNÍ ROZVOJ

Základní fotografický kurz v Hradci Králové

sobota 12. října od 9:00
Adalbertinum, Hradec Králové
Vstupenka do mobilu
Cena 1 650 bez dalších poplatků

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

předprodej končí 4. října

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

Základní fotografický kurz v Hradci Králové

Nerozumíte se si se svým fotoaparátem? Nevypadají vaše rodinné fotografie nebo snímky z dovolených tak, jak byste chtěli? Používáte jen automatické režimy vašeho fotoaparátu a chcete se dozvědět něco o cloně, času a ISO? Chcete poznat svůj fotoaparát a přitom nečíst dlouhé a složitě psané manuály?

Pokud jste na jednu nebo více otázek odpověděli „ano“, jste tu správě. Jednodenní intenzivní fotografický kurz vám umožní poznat svůj fotoaparát a objektiv a odhalit jejich technické limity. Naučíte se aktivně používat prioritu času a clony a citlivost ISO. Seznámíte se základy kompozičních pravidel.

Co se naučíte? 

 • Poznáte svůj fotoaparát, objektiv a seznámíte se s jejich základními funkcemi a technickými limity.
 • Seznámíte se se základními formáty digitální fotografie (JPG a RAW) a dozvíte se, kdy jsou tyto fotoaparáty vhodné a kdy ne. 
 • Dozvíte se co je priorita času, clony a ISO a hlavně proč a jak je aktivně využívat a dosáhnout díky nim lepších fotografií. Dozvíte se, jaký čas je obvykle vhodný při fotografování pohybujících se objektů a jakou clonu nastavit při fotografování portrétu nebo krajiny.  
 • Dozvíte se, proč je důležité správně nastavit tzv. vyvážení bílé a jak dosáhnout barevně věrného podání výsledného snímku a jaká nastavení vašeho fotoaparátu toto výsledné barevné podání ovlivňují. 
 • Zabývat se také budeme dalšími technickými nastaveními fotoaparátu jako jsou režimy činností autofokusu, režimy měření expozice a režimy snímání. 
 • Seznámíte se se základy kompozičních pravidel a doporučeným nastavením fotoaparátu při fotografování různých scén (krajina, portrét, pohyb, děti, zvířata nebo různé detaily). 
 • Teoreticky získané dovednosti si ověříte při následné praxi v terénu, kdy vyrazíme ven a budeme věci prakticky zkoušet. 

Pro koho je kurz určen? 

 • Kurz je určen hlavně pro začátečníky, kteří s fotografováním začínají a potřebují vysvětlit základní pojmy a funkce fotoaparátu. 
 • Na své si také přijdou mírně pokročilí fotografové, kteří základní pojmy jako jsou čas, clona a ISO znají, ale stále při své tvorbě používají převážně automatické režimy. 

Více informací

Pro koho není kurz určen? 

 • Kurz není určen pro pokročilé fotografy, kteří aktivně při své tvorbě využívají předvolbu času a clony pracují s ISO a znají základní kompoziční pravidla. 
 • Pokročilým nebo středně pokročilým fotografům mohu nabídnout jednodenní „Pokročilý fotografický kurz“ nebo dvoudenní kurz „Základy dokumentární a cestovatelské fotografie“ na Helfštýně. 

Jakou techniku budete na kurzu potřebovat? 

 • Jakýkoliv digitální fotoaparát – zrcadlovku s výměnnými objektivy, pokročilý kompakt nebo ultrazoom, který kromě automatického režimu umožňuje i nastavení i priority času a clony (tj. má na ovládacím kolečku má uvedeny režimy P, A, S, M). Značka fotoaparátu není důležitá. 
 • Nezapomeňte na nabití baterky a dostatek místa na paměťové kartě.  
 • Na kurzu dostanete poznámkový blok formátu A5 a propisku na poznámky. 

Způsoby výuky

 • názorné powerpointové prezentace
 • praktická cvičení
 • workshop a burza nápadů

Termíny kurzu

 • 12. 10. 2019 v čase 9.00 – 16.00 (

Místo konání kurzu 

 • Adalbertinum (Československé armády 300/22, Hradec Králové) - učebna č. 68. Odkaz na mapu zde, GPX: 50.2111447N, 15.8311092E

Předběžný plán průběhu kurzu 

9.00 zahájení kurzu 

9.10 – 11.30 teoretická část kurzu v učebně

11.30 – 15.30 fotografická praxe v terénu (po dohodě možný oběd ve městě) 

15.30 – 16.00 hodnocení nafocených snímků, rady a typy na základní úpravy fotografií počítači (Zoner Photo Studio X). 

Plán kurzu bude samozřejmě možné upravit dle priorit a očekávání většiny účastníků. 

Cena kurzu 1650 Kč zahrnuje:

 • služby lektora 
 • poznámkový blok formátu A5 a tužku na poznámky 

Přihlášky, platba za kurz a storno

Po vyplnění přihlášky (viz formulář níže) si místo na kurzu rezervujete na následujících 7 dní. V nejkratším možném termínu Vás budu kontaktovat na uvedený email a Vám pošlu fakturu s týdenní splatností. 

Pokud neobdržím Vaši platbu včas ve stanoveném termínu, Vaši přihlášku vyřadím a na Vaše rezervované místo se dostává účastník, který se přihlásil jako první po Vás. V případě plného obsazení kurzu (max 12 účastníků), budou další zájemci zařazeni na „čekací listinu“. Účast na kurzu jim bude nabídnuta v případě, že se místo uvolní. 

Účast na kurzu lze stornovat nejpozději do pěti pracovních dnů před datem konání akce, a to emailem na adrese david.hainall@gmail.com (tj. nejpozději vždy v pondělí do 18.00 před konáním víkendového kurzu). Pořadatel potvrdí obdržení požadavku na storno. V případě, že není storno pořadatelem potvrzeno, není považováno za platné. Poplatek za kurzovné v případě včasného storna bude pořadatelem vrácen na účet účastníka, ze kterého bylo kurzovné uhrazeno. Pokud bude účast stornována později, poplatek za kurzovné nevracíme, ale bude možné se domluvit na kurzu v jiném termínu. 

Více informací na: https://www.fototoulky.net/fotograficke-kurzy-a-workshopy/zakladni-fotograficky-kurz-v-hradci-kralove/