Akce byla zrušena

Vladimír Mišík a Etc + Trio V.Merta-J.Hrubý-O.Fencl
HUDBA Pop / World music / Ethno / Folk

Vladimír Mišík a Etc + Trio V.Merta-J.Hrubý-O.Fencl

čtvrtek 4. dubna od 20:00
KD Čelákovice, Čelákovice

O akci

Trio - Vladimír MERTA + Jan Hrubý + Ondřej Fencl
Základní kámen českého písničkářství a sedmdesátník Vladimír Merta, fenomenální houslista Jan Hrubý (s Mertou se potkává už několik desítek let) a dvakrát mladší klavírista a kytarista Ondřej Fencl (s nímž V.M. poslední dobou hojně spolupracuje) pokračují v koncertování napříč republikou.
Hlavní postavou je bezesporu veterán Merta, který alby Domilováno (2013) a Imagena (2014) znovu dokážal, že ještě nepatří do starého železa a má co říct nejen skrz své dávné hymny. Právě tyto kultovní songy ze 70. a 80. let jsou ovšem základem současného playlistu.
Zazní Astrolog, Omamná květina, Chtít chytit vítr, Vzdálené výstřely, K pětadvaceti,
Začouzené sklíčko, Harmonie … doprovázené klavírem a houslovým kouzlením jednoho z nejosobitějších českých smyčcových mágů.
Nápad vykrystalizoval z dvou nenadálých, nadšeně přijatých koncertů tria, potažmo dua. „Ondřej napsal email, že by mi rád poslal desku jeho kapely Hromosvod. Já na to: přijď dnes večer do klubu Kaštan, mám tam koncert. Zahrajeme si a je to! A bylo to,“ vzpomíná Merta na iniciační zážitek z jara 2011. „Hráli jsme bez zkoušení celou hodinu. To se může stát leda tak Dylanovi. Nebo mně.“ Vřele přijaté vystoupení pak vyústilo do dlouhodobější spolupráce, ke které se v roce 2014 spontánně přidal houslista Jan Hrubý.

Vystupující

Vladimír Mišík (CZ) – http://www.vladimirmisik.cz/