Předprodej byl ukončen

LuckySings v Jazz Baru U Kouřícího Kralíka
KONCERT / Hudba – Blues, Jazz, Klasika

LuckySings v Jazz Baru U Kouřícího Kralíka

sobota 18.1.2020 od 19:00
Jazz bar U kouřícího králíka, Brno

O akci

Muzikant s nigerijskými kořeny Lucky Omouran vnáší závan čerstvého vzduchu na českou hudební scénu a úspěšně boří hranice mezi Afrikou a Evropou. Muž, jehož samotné jméno vyjadřuje štěstí (lucky = šťastný, pozn. aut.) má ve svém životě jeden velký cíl: dát lidem důvod se usmívat a svou hudbou je osvobodit.  

Lucky se jako umělec vypracoval sám – bez ničí pomoci a jen s ohromnou porcí talentu. Od amatérského rapování přešel ke zpěvu a namísto básní začal psát písně. Na kytaru poprvé narazil během jednoho z častých afrických výpadků proudu – a jakmile na nástroj v naprosté tmě poprvé zabrnkal, už nemohl přestat. Hraní Luckyho od té doby nepustilo a nadále zdokonaloval své schopnosti; postupem času ke kytaře přidal i klavír a ukulele. Jeho pravý potenciál se naplno začal rozvíjet v České republice, kam poprvé vyjel jako vysokoškolský student. Zatímco zpátky doma Luckyho nikdo příliš nepodporoval, Češi se k jeho hudbě stavěli odlišně. Zaujmula je, nadchnula; a nadšený byl i Lucky. Talentovaný hudebník, jež celé mládí bojoval skrze hudbu s koktavostí, a který dříve zpíval jen v bezpečí sprchového koutu, zčista jasna vystoupil na své první show. S písní, kterou napsal společně s kamarádem Markem Fischerem; na opravdovém podiu a před lidmi, kterým se líbilo, co slyšeli. Ohromná podpora ze všech směrů dodala Luckymu sebevědomí; dostal nový impuls, který potřeboval pro svou tvorbu. 

Od té doby je Lucky k nezastavení. Usadil se v Brně, kde žije už šest let a pracuje na tom, aby se jeho sny staly skutečností. V roce 2016 dal dohromady skupinu LuckySings; o dva roky později se objevil v soutěži Česko Slovensko má talent 2018. V témže roce se také stal frontmanem indie kapely Where Are We Now, se kterou vystoupil na významných hudebních festivalech jako Colours of Ostrava, Rock for People či Sázavafest.

Lucky už má na kontě jedno EP - Leaving My Comfort Zone Vol. 1 a v současnosti vydává album nové; zázrak, kterému vdechl život společně s hudebním producentem Radimem Gencevem: Roadside Vagabond. Album dostalo svůj název po stejnojmenné písni a ukazuje změny, kterými si umělec za celé roky prošel. „Dříve jsem se bál toho, co si o mojí hudbě a mně – protože mám nadváhu – budou lidé myslet.“ Teď zpěvák opouští svou komfortní zónu. Nebere si žádné servítky a jde do hry se vším, co má. S nově nalezeným sebevědomím zní jeho zpěv doslova tak, jako by do každé písně vléval část svojí duše, zatímco mistrně skáče mezi paletou hudebních žánrů, které mají blízko k jeho africkému srdci. Od Afro popu po Jazz a dokonce Reggae, Roadside Vagabond dokáže oslovit i to nejrůznorodější publikum. Z každé noty zaznívají ty nejsyrovější emoce – a přetvářejí tak celé album do Luckyho osobního deníku, který si může přečíst úplně každý. Písně se s dávkou kreativity či humoru dotýkají některých citlivých témat. Roadside Vagabond chce zaujmout, ohromit, rozveselit publikum a zároveň jej donutit se zamyslet. A hlavně – inspirovat a osvobodit.

 

----ENG

Born and raised in Nigeria, the self-made musician Lucky Omoruan brings a breath of fresh air into the Czech music scene. Crushing the borders between Africa and Europe, the man whose mere name radiates nothing but a joyful energy has a dream: To bring smiles to peoples’ faces and liberate them with his multi-genre music.

Starting from scratch with only a huge portion of talent, Lucky went from amateur rapping to singing; started writing songs instead of poems and even taught himself to play a broken guitar in total darkness during a blackout at a friend’s apartment. Lucky continued honing his skills, adding piano and ukulele to his collection of instruments. His potential as a musician started its true growth during his first stay in the Czech Republic as an exchange student. While never really supported back home, Czech’s showed a warmer attitude towards his music. They were intrigued, excited; and so was Lucky. The man who suffered from stammering during his whole youth and used to sing out words to battle with the disorder; the man who only ever sang in a shower was all of a sudden out there at his first ever show performing a song he wrote together with his friend Marek Fischer. At a real stage and in front of people who liked what they heard. All the support was an important trigger for him; the walls he was hiding behind slowly started crumbling down and he got a new impulse for creating his music. 

Since then Lucky is on the rise. He settled in Brno, staying in the city for 6 years now while fully pursuing his musical career. In 2016, he formed the LuckySings band; two years later, in 2018, he made an appearance in the Česko Slovensko má talent-show. During that time he also became the frontman of the Where Are We Now band and performed at the Colours of Ostrava, Rock for People and Sázavafest music festivals. 

Already having one demo EP record - Leaving My Comfort Zone Vol. 1 under his belt, Lucky is now introducing a brand new eleven track album; a miracle created in cooperation with music producer Radim Gencev: Roadside Vagabond. The key song of the album has got the same name; and it serves as a testament of the changes the artist has gone through while being away from mother Africa. “Before, I always feared what people would think about my music and me being obese.” Now, the singer is fully coming out of his shell. He is not holding back anymore and he is striking with everything he has. With a newfound confidence, he sings his soul out; masterfully switching between multiple genres that are close to his African heart. From Afro pop to Jazz, R&B and Reggae, his songs reach out to even the most colourful audiences. Variety of raw emotions can be heard in every note, recreating the album into Lucky’s personal diary, opened to everyone who wants to read it. Roadside Vagabond touches some sensitive topics in a creative and funny way. The album wants to captivate, amaze, bring out joy while making the audience wonder. And most importantly – inspire and liberate