Předprodej byl ukončen

Henry Lee Fest
HUDBA Rock / Pop / Punk / Elektronika

Henry Lee Fest

sobota 27.9.2014 od 17:00
Zbrojovka, tovární hala , Brno

O akci

Agentura Mersey připravuje druhý ročník Henry Lee Festu, alternativního festivalu, který je věnován postavě z písní Nicka Cavea – Henrymu Lee. Na prvním ročníku vystoupili např. Sunshine, PPU, Noblesse Oblige, My Dead Cat, Please The Trees a další.

Headlineři zářijového Henry Lee Festu v Brně jsou potvrzeni. Program rozšíří Australan Mick Harvey a berlínští The Ministry Of Wolves.


Hudebník-multiinstrumentalista, producent a skladatel Mick Harvey prošel skupinami The Birthday Party a The Bad Seeds, které založil společně s Nickem Cavem. Své první sólové album vydal v roce 1995; později se věnoval jak sólové kariéře, tak i skládání hudby k filmům nebo spolupráci s jinými hudebníky (PJ Harvey, Anita Lane, Robert Forster, Conway Savage či Rowland S. Howard).


Kapelu The Ministry Of Wolves tvoří Alexander Hacke (Einstürzende Neubauten / Crime & The City Solution), Mick Harvey (spoluzakladatel Nick Cave & The Bad Seeds), Danielle de Picciotto (spoluzakladatelka německé ‘Love Parade’ členka Crime & The City Solution) a Paul Wallfisch (hudební ředitel Theater Dortmund). Formace letos v březnu vydala album Republik der Wölfe, které vychází z klasických pohádek bratří Grimmů.


Alexander Hacke, významná postava německé experimentální scény, je znám hlavně svou prací s kapelou Einstürzende Neubauten, nicméně spolupracoval s celou řadou dalších umělců, jako např. The Tiger Lillies, Meret Beckerová, Gianna Nannini ad.


Na festivalu se dále představí Vladimír Mišík a ETC, post punkoví The Prostitutes, legenda české alternativy MCH Band s Mikolášem Chadimou, Velvet Underground Revival Praha, a na druhé stagei mladé kapely My Dead Cat, Gerda Blank (NZ), Wild Tides a Boy.

Po skončení živých koncertů následuje afterparty se Stevem Morellem z Berlína a s Kayem Buriánkem a Tvzexem (Bounce! Bounce !).


Henry Lee Fest je festival bez kompromisů, festival kapel, které mají sdělení.


FB stránky https://www.facebook.com/henryleefestbrno


Fotky:

http://www.fullmoonzine.cz/galerie/henry-lee-fest-1492013-zbrojovka-brno

http://www.fullmoonzine.cz/galerie/henry-lee-fest-ii-1492013-zbrojovka-brno


Report:

http://www.fullmoonzine.cz/clanky/henry-lee-fest-party-pro-mrtvyho-kluka-ze-stare-pisnicky