Předprodej byl ukončen

Ventolin, Muzikant Králíček, Koně a Prase
HUDBA Rock / Elektronika, PARTY, FESTIVAL

Ventolin, Muzikant Králíček, Koně a Prase

sobota 25. července od 20:00
Panelka, Luleč

O akci

V pořadí třetí akce v produkci Kafary a ve spolupráci s Panelkou Luleč hostí trojici jedinečných hudebních projektů.

 

Ventolin

Ventolin (David Doubek). Producent, hudebník a performer. Ventolin je především živý upbeatový elektronický projekt (Live PA), kombinující prvky elektra, raného acid house, punku a techna. Ventolin používá různé krabičky, efekty a živě s nimi vytváří svou hudbu. Tato performance klade důraz na energii a úspěšně překonává odtažitost, kterou každá elektronická liveshow bojuje.


Ventolin také pracuje s vizuální stránkou, využívá světla a video, spolupracuje s vizuálními umělci Janem Košátkem (BabyPy) a Jiří Havlíčkem (Černé eso). Od roku 2007 odehrál kolem stovky koncertů v Čechách a na Slovensku, vystupoval na akcích a festivalech jako Wilsonic, Summer of Love, Bohemian Like You, Sperm Festival, Itch My Hahaha, Bulva Fabula, Famufest, Shotgun a po boku kapel a projektů jako The Presets, Moderat, Krazy Baldhead, Modeselector, Dva, Midilidi, Tujiko Noriko, Deadbeat, Kazety ad.
V roce 2009 vydal EP Mžitky (Mikinikill), které bylo následováno debutovým LP Totem v roce 2012. Další EP s názvem Playbour spatřilo světlo světa v roce 2015. V tom samém roce byl studenty pražské FAMU o Ventolinovi natočen dokument.

Jako autor hudby a kytarista působí v kapele Kazety.

 

Muzikant Králíček

Petr Marek (Midi Lidi, Muzikant Králíček, Monikino Kino) a skupina Květy hrají písně Muzikanta Králíčka.

Petr Marek je úkaz. Zakládající člen skupiny Midi Lidi je umělecky aktivní už od roku 1989, kdy v Hranicích na Moravě založil Unarclub, který nevšedním způsobem pronikal do literatury, divadla, hudby, filmu i fotografie, zahrnoval několik tvůrčích uskupení, a to jak skutečných, tak fiktivních. Tehdy také začaly Markovy hudební výboje pod značkou Muzikant Králíček. Od těch časů vystudoval filmovou vědu, natočil několik celovečerních filmů a už léta přednáší na pražské FAMU.

Jako Muzikant Králíček skládal písničky ve svém domácím DIY studiu od roku 1994, ty pak kolovaly a stále kolují na kazetách, vypalovaných CD a v mp3 a staly se vpravdě kultovní. V roce 1998 bylo jeho první samizdatové vydání ohodnoceno hudebním publicistou Pavlem Klusákem jako album roku, v roce 2015 pak vyšlo na oficiálním nosiči, a to na dvojvinylu. „Nahrával jsem v našem panelákovém bytě ve svém dětském pokoji na starý kazeťák kombinovaný s novým videorekordérem, místo mikrofonu, který jsem neměl, jsem používal sluchátka, do kterých jsem zpíval. V jedné písni je slyšet i soused bouchající do topení, ať už toho nechám.“
 

Koně a Prase

Kapela Koně a Prase vznikla na popud Martina a Viktora v roce 2013 za účelem hraní na
vernisážích. V roce 2015 se do kapely připojila Lenka a kapela se začala formovat do dnešní
podoby. Původní tvorbu charakterizovaly jednoduché písně s banjem, saxofonem, heligonkou a dětským klavírkem. S Lenkou si zkoušeli střídat různé nástroje, po 1,5 leté pauze se nástrojové obsazení u každého z nich usadilo. Texty veselou formou odražejí každodenní situaci obyčejných lidí s důrazem na ekologii a kritiku společnosti. Kapela dlouho vystupovala převážně ve svém rodném měste Valmezu.


V roce 2018 si na festivalu Zubštejn času kapely všiml Petr Marek a Prokop Holoubek,
kteří jim dali šanci ukázat se na několika vyprodaných koncertech v Česku a na Slovensku před jejich kapelou Midi Lidi. Díky tomu další rok kapelu oslovovali pořadatelé různých alternativních festivalů po celé ČR. Během posledních 5 let se vlastními silami snažili natočit album, toto snažení úspěšně pomohl dokončit David Schwager s Janem Borošem v Hadově studiu v horách na severu Moravy. Ještě než album vyšlo, nasadili singl Vysavač do hitparády Velká sedma na Radiu 1, kde se udržel celých 7 týdnů. Další rok trvalo, než deska Bramborové hity uzrála a na konci roku 2019 půjde na vinylu ven.

Vystupující

Více informací

V předprodeji máte možnost si pořídit i lístek na dopravu (označeno jako doprava Brno​). Tato se bude odvíjet od počtu prodaných lístků (dodávka, mikrobus, autobus). Odvezeme vás před koncertem z Brna (18:30 odjezd od obchodního domu Tesco u nádraží) a po skončení zpět do Brna (odjezd: 00:00). Při větším zájmu pojedou autobusy dva.