Amazonie v plamenech (Martin Trabalík)
PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE, CESTOVÁNÍ, STAND-UP

Amazonie v plamenech (Martin Trabalík)

neděle 11. října od 18:00
Kavárna dobrodruha, Praha
Vstupenka do mobilu
Cena 120 bez dalších poplatků Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

předprodej končí 11. října

Základní vstupenka

Základní cena 120 Kč Koupit
Člen Kangelo Clubu 100 Kč Koupit

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

“Jakmile si nasadíš batoh a tvou výzbroj, začneš se potit. A potíš se a potíš a potíš... Ukážou ti místo, kde se bude pracovat, uprostřed výhně. A to tě vyděsí, protože nevíš, jak začít. Vyděší tě to, protože cítíš kouř, který tě může otrávit. Cítíš příval  emocí: Když se mi něco stane, co bude s mou rodinou? Co se stane? Pokud se udusím a najdou mě tam uhořelého, co bude? Jak si mě budou pamatovat?”

Takto popisuje své zážitky z ohně dobrovolný hasič Nilton Caballero. Přijďte si poslechnout zážitky přímo z hořící Chiquitanie od Martina Trabalíka, který zde natáčel dokumentární film o práci dobrovolných hasičů a problematice požárů v Amazonii.

Tyto požáry překvapily minulý rok svou intenzitou celý svět. Většina pozornosti směřovala do Brazílie, a požáry v Bolívii a ostatních zemích zůstaly téměř nepovšimnuty. V Bolívii ovšem shořelo zrovna tolik, ne-li více půdy. Vlhký tropický prales zde přechází v les suššího typu, který je unikátní svou diverzitou ale kvůli svému charakteru bohužel o to náchylnější požárům. Ty byly vyvolány nejen klimatickou změnou, ale také díky úmyslnému vypalování. V Bolívii celkem shořelo 6,5 miliónu hektarů půdy, což je rozloha ořesahující polovinu naší země. 

Na přednášce si povíme nejen o tom, co požáry způsobuje, ale také si prohlédneme fotky a zavzpomínáme na zážitky přímo z terénu a zamyslíme se nad tím, jakým způsobem se nás tato situace týká.

O Autorovi: 

Martin Trabalik se ve své práci se zabývá převážně sociálními a humanitárními otázkami. V roce 2016 se během uprchlické krize vydal jako dobrovolník na řecký ostrov Lesbos. V Řecku a na Balkáně strávil půl roku a začal se tam věnovat dokumentární činnosti. Od té doby pracoval na projektech v Arménii, Bangladéši, Ukrajině, Afghanistánu a dalších zemích. V roce 2018 získal ocenění Czech Press Photo v kategorii Problémů dnešní doby za svou práci v Bangladéši na tématu odsunu Rohingů z Myanmaru. Jeho práci můžete vidět na www.drownedinvenice.com Také spolupracuje s reportážním kanálem www.voxpot.cz

Více informací

Přednášející:

Martin Trabalík

Kangelo Club - cestovatelský klub (registrace zdarma, sleva 20 Kč)

https://Kangelo.Club