Předprodej byl ukončen

In Progress - ADAM FREELAND (UK)

In Progress - ADAM FREELAND (UK)

8.10.2010 od 20:00 – 8.10.2010
Fléda, Brno

O akci

Adam Freeland (Uk), DJs can't dance (Diome&Click Joe), Manack, Flashbeck, Siesta, Cuffia, Yak
Adam hrál v Táboře, Adam hrál v Hradci, Adam hrál neskutečně mnohokrát v Praze. Adam hrál chvíli na letišti v Milovicích a dokonce i u Brandýsa nad Labem.

Adam hrál po celým světě, v klubech, na festivalech, na plážích a zámožných jachtách.

Jestli někde Adam nehrál,a je to zatracená škoda tak, v Brně na nové Flédě.

Ano druhý říjnový víkend Adam Freeland opravdu přijede do moravské metropole a my si konečně budeme moci vyslechnout jak si tato britská DJská ikona „žádá naše duše“.

Adam Freeland se na Londýnské scéně pohybuje od roku 1992 a je jedním ze zakladatelů UK breakbeatu. Z počátku se však za mix pultem věnoval především hraní deep housu.

Jeho první mixovaná kompilace Coastal Breaks, která vyšla až v roce 1996 byla kritikou velmi době ohodnocena. Dvou CD obsahovalo 32 tracků a otevřelo mu dveře do světa hudebního růmyslu. Získal si obdiv od známých djs a producentů jako jsou Carl Cox, Sasha, The Chemical Brothers nebo Andy Weatherall. Následně hrál s Carl Coxem na jeho tour F.A.C.T. 2 a společně s Rennie Pilgremem a Tayem rozběhnul v Londýnském Soho úspěšnou akci jménem Friction.

V roce 1998 odehrál společně s DJ Krushem turné po Austrálii a čtenáři DJ magazínu ho zařadili na 34. příčku v Top 100. V témže roce založil svůj vlastní label Marine Parade, ve kterém zaštiťuje takové producenty jako Alex Metric, Evil Nine nebo K-Swing.

V roce 2003 vydal se svojí skupinou Freeland debutové album Now and Them, které obsahovalo mix rocku, ragge, hip hopu a breakbeatu.

Singl We want your soul, který byl orientovan proti mainstreamu se v mnoha krajinách po celém světě dostal do top 40.

Mezi Adamovi počiny patří také velké množství remixů jako např. remixy Nirvany Smells Like Freeland a White Stripes Seven Nation Freeland, které jsou považovány za první rock/breaks bootlegs.

Dalším v řadě byl povedený remix písně Hello I love you, jedny z nejznámějších písní kapely The Doors, kvůli kterému ho oslovil samotný management The Doors. Adam tím získal přístup k archívu The Doors, kde objevil doposud nepoužité vokály Jima Morrisona. Za svůj další remix Fever pro Sarah Vaughan pak získal nominaci na Grammy v kategorii Best Remix Recording. A jsou tu další a další remixy pro taková jména jako jsou Nick Cave, The Orb, Kelis, Pink, Orbital, Silversun Pickups, Marilyn Manson nebo Fujiya & Miyagi.

Mezi další vydaný materiál potom patří alba Tectonics, On Tour, Back to Mine, Global Underground 032: Mexico City a mixovaná kompilace Fabric Live 16. V současnosti však Adam objíždí svá vystoupení především se zvukem svého posledního alba Cope™ vydaného v roce 2009 opět se svou kapelou Freeland. Při práci na tomto albu spolupracovali jména jako Tommy Lee z Motley Crue, Joey Santiago z The Pixies, Twiggy Ramirez či členové The Distillers a Devo. K albu Cope™ pak přidává v letošním roce ještě verzi plnou remixů původního alba s názvem Cope™ Remixed. O jednotlivé remixy na něm se postarala dost zajímavá sestava jmen napříč žánry taneční hudby, jsou jimi např. Gui Boratto, Marc Romboy, Zombie Nation, Prins Thomas, Golden Bug, Joker, TRG nebo Alex Metric a Evil Nine.

Specifikovat hudbu Adama Freelanda je asi dost zbytečná práce, během doby za jakou již vystupuje vždy trochu tíhl trochu jiným směrem, nicméně v jeho setech lze celkem vždy slyšet prvky electro house, breaks, rock, psychadelic grunge nebo po drum& bass.

Momentálně Adam působí v Los Angles a ke stavu současné elektronické hudby s úsměvem na tváři říká: „Now electronic music is clearly the new rock and roll again, and I couldn’t be happier”.

Na druhé stagi se dále můžete těšit na společné vystoupení Dioma s Click Joem, kteří oproti Adamovi vystoupí jako trochu méně rockoví DJs Can't Dance. A zbytkem večera pak provede tradiční osazenstvo Manack, Siesta, Flashbeck, Cuffia, Yak.