Honza Jícha s kapelou
HUDBA Pop / World music / Ethno / Folk

Honza Jícha s kapelou

středa 14. prosince od 20:00
Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha
Vstupenka do mobilu
Cena 220
do konce předprodeje 11 dní

O akci

HONZA JÍCHA S KAPELOU v únoru pokřtili své druhé album Love zdar!, které přináší čtrnáct nových písní, postavených na promyšlených a vtipných textech, nejednou vysoce oceněných jako špička svého žánru. Píseň Řeka zvítězila mezi odbornou porotou i publikem v pražské Portě 2017 a přinesla mu účast v celostátním finále. Studiová práce Josefa A. Mikulky dodává folkovým písním plastický moderní zvuk a různorodost. Z této spolupráce tak vzniklo písničkové album k zasmání i k zamyšlení, které je radost poslouchat ve chvílích pohody i splínu.

Vytříbené texty se spoustou jazykového humoru, hrdinskoepické zpěvy i intimní lyrika v podání zpěvačky Zuzky Hasalové a celovečerní folkshockový nářez kapelního doprovodu, ze kterého se posadíte na zadek, pokud vám předtím stát dovolí stát.
"Nejlepší textař, co jsem za poslední léta slyšel." (Tony Linhart, Country rádio)

 

Hlavní kapelník, textař a mozek kapely je Honza Jícha, zpěvačka Zuzka Hasalová, basista Jožka Mikulka, perkusista Pavel Plašil. 


Honza Jícha sám o sobě:
"Narodil jsem se za starého režimu, což je důkazem, že měl i svá pozitiva. Pak jsem začal zpívat, a sice tak nahlas, že z toho kolem mě vznikla kapela. Ze spojení táborákového písničkáře a tří skutečných muzikantů se stala spolupráce na život a na smrt, takže kdykoli někdo z nás začne hrát v nějaké tónině, ostatní okamžitě začnou v té samé. Taky jsem spisovatel a ředitel základky, což má na naši hudební dráhu určitý vliv, hlavně od té doby, co se ostatní pod mým nátlakem naučili číst."

Více informací

https://honzajicha.cz

Pořadatel