Předprodej byl ukončen

Monika Načeva & Tim Wright

Monika Načeva & Tim Wright

24.11.2010 od 20:00 – 24.11.2010
Fléda, Brno

O akci

křest CD THE SICK ROSE
Načeva je zpět s dekadentní deskou a temnou elektronikou britského producenta Tima Wrighta.

Víc info:

Byla jsem vyzvána ke spolupráci na výstavě Decadence Now, která proběhne od 29. září v Galerii Rudolfinum. Rozhodla jsem se natočit celou desku a tu také živě ztvárnit.

Načeva

Jelikož výstava pojímá dekadenci ve světovém kontextu, oslovila Načeva ke spolupráci anglického zvukového experimentátora a producenta Tim Wrighta (Tube Jerk, Germ, Sand, …).

Hudba vznikala také v Anglii, ve městě York ve studiu experimentálního zvuku na místní univerzitě. A je to také první album Načevy, na které nezazní žádný text od Jáchyma Topola. Tentokrát se totiž opírá výhradně o texty, které vypracovala sama z básní české moderny a dekadence 19. století a také o originální texty Williama Blakea. Vzniká tak deska plná dekadentní poezie a experimentálních zvuků, fúze bohatého emocionálního vokálu s elektronikou a také spojení starých analogových syntetizátorů a nejmodernější softwarové technologie. Do jisté míry by se dala nazvat “elektronickou poezií”.

Deska ponese název The Sick Rose. Je to originální sebevyjádření dvou hudebních osobností: Načevy a Tima Wrighta. V jedné skladbě je navíc doplnil DJ Five, se kterým Načeva dlouhodobě spolupracuje a který významně přispěl na její zatím poslední, kritikou velmi oceňované, album “Mami”.