Předprodej byl ukončen

Květy v Plzni
HUDBA Rock / Pop / Punk / World music / Ethno / Folk

Květy v Plzni

čtvrtek 23.3.2017 od 21:00
Anděl Café, Plzeň

O akci

Skupina KVĚTY byla založena nejdříve na Základní škole v polovině devadesátých let a pak znovu v roce 2000 Martin E. Kyšperským. Základní oporou sestavy je bubeník a multiinstrumentalista Aleš Pilgr.

Ačkoliv je skupina od začátku až dodnes experimentální a hledačská, počet jejích posluchačů se rozrozstl do velmi širokého spektra. Oceňovány jsou silné texty, aranžérská barevnost, brilatní výtvarné řešení obalů desek, živelné koncerty a přítomnost humoru.
Skupina se časem dostala do mnoha zemí (Srbsko, Rakousko, Polsko, Francie, Holandsko). Zvuk se měnil směrem od akustického ke stále více elektrickému.
Kromě první desky, vydané vlastním nákladem v roce 2003 (rozebrané a opět připravené v reedici roku 2009), vyšla všechna alba u firmy Indies Scope. Téměř za všechna byla nominována na cenu Anděl, třikrát (2006, 2009, 2015) také cenu získala. Alba jsou vysoce oceňována v anketách různých rádií (Radio Wave, Proglas..)

 

Více informací

Mezi dalšími cenami získala skupina i cenu Vinyla.

Ke každému albu vzniká několik výtvarných videoklipů.

Skupina spolupracovala s divadlem DNO, natočila hudbu k rozhlasovým hrám v režii Radima Nejedlého.

Skladbami přispěla skupina Květy na různá konceptuální alba. Například desku brněnské poezie, gramofonové album věnované tématu těžby břidlice a horníkům, dvě alba písní pro děti (Bongo Bombarďák) a především mnoho alb s covery skladeb různých umělců (Suchý+Šlitr, Oldřich Janota, Mňága a Žďorp, Vladimír Mišík, Psí vojáci...).