Předprodej byl ukončen

OCEAN

OCEAN

5.5.2011 od 20:00 – 5.5.2011
Fléda, Brno

O akci

Dlouho ohlašovaný návrat české synth-popové legendy Oceán je konečně tady. Po několika „testovacích“ koncertech pro fanoušky na podzim 2010 se kapela po 18 letech vrací v plné síle na scénu a v květnu vyrazí na turné po ČR a Slovensku. Nelehkou roli leadera kapely na sebe po nedávno zesnulém zpěvákovi Petru Mukovi převzala zpěvačka Jitka Charvátová.
Půjde tedy v podstatě o dvojí znovuzrození. Na pódiu se tak totiž znovu potkají také bývalí členové kultovní skupiny 90. let Fiction.

„S nikým jiným bychom to určitě nedělali. S Jitkou spolupracujeme už delší dobu, byli jsme spolu v jiných kapelách a rozhodlo hlavně to, že se máme rádi, jsme kámoši, což bylo vlastně i před dvaceti lety s Petrem,“ vysvětluje Dušan Vozáry.

Těžištěm koncertů jarního turné bude především starý repertoár Oceánu v nových úpravách jako pocta zesnulému Petru Mukovi. Kromě Jitky Charvátové jako hlavní zpěvačky budou moci fanoušci na všech koncertech turné slyšet známé písně Oceánu i v podání dalších zajímavých hostů, jejichž jména si Oceán zatím nechává pro sebe. V tuto chvíli má turné pět potvrzených koncertů, další termíny budou doplněny v nejbližších dnech. Turné bude zahájeno 27.4. v pražském klubu Roxy. Brněnský koncert na Flédě bude následovat 5.5. Dalšími zastávkami turné budou 14.5. Ostrava – Garage, 20.5. Bratislava – Majestic Music Club a turné bude zakončeno v domovských Českých Budějovicích 26.5. k KD Metropol.

Kromě příprav na turné se Oceán v současné době věnuje také nové tvorbě. Zbrusu nový singl by měl být ještě na jaře tohoto roku nasazen do rádií. Autorem textu bude tradiční oceánovský textař Petr Hons.