Akce Blansko

Blansko a jeho okolí nabízí mnoho zajímavých příležitostí k turistickému a kulturnímu vyžití. Nejvýznamější kulturní památkou v Blansku je renesanční zámek s krásnými historickými interiéry. Pozoruhodný je též unikátní dřevěný kostel sv. Paraskivy či kostel sv. Martina, nabízející z věže vyhlídku na město. Poblíž města se nacházejí malebné hrady či zříceniny (Nový hrad u Blanska, Blansek), rozhledny (Podvrší, Spešovská) a zámek Rájec nad Svitavou. Pro osvěžení v letní sezóně je v Blansku otevřen aquapark.

Oblíbeným turistickým cílem je nedaleký Moravský kras, ukrývající největší jeskynní systém na území ČR. Nejznámějšími zpřístupněnými lokacemi zde jsou Punkevní a Kateřinská jeskyně, propast Macocha či Býčí skála.

Hlavním kulturním centrem Blanska je Dělnický dům. Konají se zde koncerty, divadelní představení, besedy, workshopy a jiné veřejné akce. Na koncerty je možno zajít také do klubu Suterén, výtvarné umění prezentuje Galerie města Blanska. V Kině Blansko pak probíhají kromě projekcí filmů i besedy či autorská čtení. Celkový přehled kulturních akcí ve městě nabízí web Kultura Blansko.