Akce v Českých Budějovicích

V Českých Budějovicích se toho děje opravdu hodně. Na zdejším výstavišti se koná každý srpen legendární zemědělský veletrh Země Živitelka. Hodně se toho děje v ulicích města: akce spojené s tradicemi jako Masopustní koleda, Staročeské Velikonoce, Českobudějovický advent, dále různé trhy (Jarní trh, Africké trhy, Podzimní švestkové trhy), nebo pouliční festival Město lidem, lidé městu. Významnými gastronomickými akcemi jsou Čokoládový festival, Burger Street Festival, Yummy Yummy Food Fest nebo Festival budějckých pivovarů (na Sokolském ostrově).

V letní sezóně tu nuda rozhodně nehrozí - na soutoku Malše a Vltavy můžete navštívit multižánrový festival Múzy na vodě, nebo se vydat na Hudební večery na náměstí. Od června do září probíhá sochařský festival Umění ve městě. Na své si přijdou i sportovci a zvláště běžci: Mattoni 1/2 Maraton, Barvám Neutečeš, Noční běh pro Světlušku, NN Night Run…

Za kulturou se chodí do KD Metropol a Vstupenky KD Vltava, výstavy zhlédnete v Domě umění nebo Alšově jihočeské galerii. Dokumentární filmy přináší festival Jeden svět. Přednášky pořádá Jihočeská vědecká knihovna nebo klub Horká Vana . A pro děti jsou tu akce jako JojkoFEST, Kinderland festival, Skautská pouť (Sokolský ostrov), Fesťáček, Hravé peklo (Výstaviště).

Akce v Českých Budějovicích v předprodeji na smsticketu: