Divadlo pro děti v Brně

Pokud chcete zajít v Brně s dětmi do divadla, máte několik možností. Primárně na dětské diváky se zaměřují Divadlo Radost, Divadlo Polárka a Divadlo Líšeň; dále zde existují poloamatérské soubory Divadelní studio “V”, Divadlo Koráb a Brněnské dětské divadlo.

Nejdelší tradici má Divadlo Radost, založené jako loutkové divadlo v roce 1945. Dnes zde najdeme nejen klasické loutky, ale celou škálu přístupů a kombinací lutek s živými herci. - S loutkami pracuje vydatně též Divadlo Líšeň - i tady se fantazii meze nekladou, můžeme zde zhlédnout třeba krásnou stínohru “Sávitrí” na motivy indické báje. - Divadlo Polárka, založené roku 1999, pokrývá repertoárem všechny věkové skupiny, pro mládež jsou třeba tu adaptace známých knih (Proces, Tobiáš Lolness, Dva roky prázdnin).

Představení pro děti ovšem nabízí i Národní divadlo Brno - pohádky v Mahenově divadle, opery a balety (např. populární “Louskáček”) v Janáčkově divadle. Také Městské divadlo Brno má na repertoáru muzikály pro děti, a dokonce provozuje vlastní Muzikálovou školu.