Druhá tráva

Druhá tráva je česká bluegrassová skupina, která vznikla r. 1991 po odchodu zpěváka Roberta Křesťana a banjisty Luboše Maliny z brněnských Poutníků. Jejich repertoár kombinoval autorské Křesťanovy písně s přetextovanými americkými tradicionály, resp. písněmi Boba Dylana, Dire Straits či Rolling Stones.

Druhá tráva se vždy vymykala úzkému žánrovému vymezení, k přísně akustické nástrojové sestavě bluegrassové kapely přidávala elektrifikované nástroje. Jako jedna z mála českých skupin pravidelně hrává v USA. Sestava se měnila, vždy šlo ale o špičkové hráče, schopné blýsknout se na koncertech instrumentálními výkony.

V roce 2021 dostala skupina za album “Díl první” cenu Anděl. O rok později vychází i “Díl druhý”. Frontman Robert Křesťan byl pak (nejen za svoje hlasové umění, ale také jako textař či překladatel) již oceněn mnohokrát.

Ivan Hlas 70  Pramínek času Ivan Hlas 70 Pramínek času čtvrtek 23. května od 19:00
Kulturák NMnM, Nové Město na Moravě
Vstupenky
200
23. Dylan Days / Zimmerman Frei 23. Dylan Days / Zimmerman Frei sobota 25. května od 15:00
Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha
Vstupenky
224
Cinelli Brothers (UK) Cinelli Brothers (UK) úterý 28. května od 20:00
Club Kino, Černošice
Vstupenky
250
NOVEMBER 2ND NOVEMBER 2ND čtvrtek 30. května od 20:00
Jazz Tibet Club, Olomouc
Vstupenky
300
Brno živě: Brno živě: 31. května – 19. září od 19:00
více míst, Brno
Vstupenky
od 100
do 5 000
40 let Cimbálové muziky Antonína Stehlíka 40 let Cimbálové muziky Antonína Stehlíka pátek 31. května od 19:00
Hradební příkop - Znojmo, Znojmo
Vstupenky
od 270
do 300
The Outroverts The Outroverts pátek 31. května od 20:00
Stará Pekárna, Brno
Vstupenky
100
Michal Bystrov & Jiří Šlupka Svěrák: Příběhy písní live XIII Michal Bystrov & Jiří Šlupka Svěrák: Příběhy písní live XIII pondělí 3. června od 20:00
Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha
Vstupenky
140
THE CINELLI BROTHERS, nejlepší bluesrock z UK! THE CINELLI BROTHERS, nejlepší bluesrock z UK! pondělí 3. června od 20:00
Stará Pekárna, Brno
Vstupenky
330
Beatles 3 a ABBA klasicky Beatles 3 a ABBA klasicky čtvrtek 6. června od 19:00
Jeruzalémská (Jubilejní) synagoga, Praha
Vstupenky
700
Jan Spálený & ASPM | Jablonec nad Nisou Jan Spálený & ASPM | Jablonec nad Nisou čtvrtek 6. června od 20:00
Chata Proseč, Jablonec nad Nisou
Vstupenky
350
Laco Déczi & Celula New York Laco Déczi & Celula New York středa 12. června od 19:00
Na Káře, Znojmo
Vstupenky
od 405
do 450
SBB + JAZZ Q SBB + JAZZ Q pátek 28. června od 19:00
Letní kino, Kyjov
Vstupenky
1 200
Boskovice - festival pro židovskou čtvrť 2024 Boskovice - festival pro židovskou čtvrť 2024 4. – 7. července od 15:00
různá místa, Boskovice
Vstupenky
od 1 100
do 1 300
Šumperské Pomněnky 2024 Šumperské Pomněnky 2024 pátek 12. července od 19:00
Dům kultury - Pavlínin dvůr, Šumperk
Vstupenky
280
Koncert na dřeň: CLARINET FACTORY Koncert na dřeň: CLARINET FACTORY neděle 14. července od 20:00
Vinařství Lahofer, Dobšice
Vstupenky
od 405
do 450
Koncert malých géniů Koncert malých géniů čtvrtek 18. července od 18:00
Althanský palác, Znojmo
Vstupenky
od 202
do 225
Koncert vítězů Koncert vítězů pátek 19. července od 19:30
Kostel Jevišovice, Jevišovice
Vstupenky
od 200
do 225
Tour de Varhany Tour de Varhany sobota 20. července od 11:00
Kostel sv. Václava v Louce, Znojmo
Vstupenky
od 135
do 400
Odpoledne se sommeliérem Jakubem Přibylem Odpoledne se sommeliérem Jakubem Přibylem sobota 20. července od 15:00
Sklepení U císaře Zikmunda, Znojmo
Vstupenky
800
KONCERT PŘI SVÍČKÁCH II.: Ensemble Rosa Mystica KONCERT PŘI SVÍČKÁCH II.: Ensemble Rosa Mystica sobota 20. července od 21:00
Kaple sv. Václava, Znojmo
Vstupenky
od 383
do 425
Koncert ze znojemských archivů: CAPELLA SEBASTIANA Koncert ze znojemských archivů: CAPELLA SEBASTIANA neděle 21. července od 19:00
Kostel sv. Michala, Znojmo
Vstupenky
od 288
do 320
Igor Orozovič & CO na Špilberku Igor Orozovič & CO na Špilberku úterý 27. srpna od 20:00
Letní kino Špilberk, Brno
Vstupenky
450
Filmová hudba - nejen české a světové filmy Filmová hudba - nejen české a světové filmy úterý 17. září od 19:00
Jeruzalémská (Jubilejní) synagoga, Praha
Vstupenky
700
BEATLES 3 a ABBA klasicky BEATLES 3 a ABBA klasicky neděle 13. října od 18:30
KD Metropol - Malá scéna, České Budějovice
Vstupenky
448
Delta Fuse (Irsko) Delta Fuse (Irsko) pátek 25. října od 19:00
MKS Beseda, sál Budivoj, Moravské Budějovice
Vstupenky
200
Filmová hudba - nejen české a světové filmy Filmová hudba - nejen české a světové filmy sobota 2. listopadu od 18:30
Adalbertinum, Velký sál, Hradec Králové
Vstupenky
448
Beatles 3 a ABBA klasicky Beatles 3 a ABBA klasicky neděle 3. listopadu od 18:30
Evangelický kostel , Pardubice
Vstupenky
448
Michal Prokop & Framus Five Michal Prokop & Framus Five čtvrtek 7. listopadu od 19:30
Dům kultury, Kladno
Vstupenky
od 790
do 890
Slavné filmové melodie Slavné filmové melodie neděle 10. listopadu od 18:30
KD Metropol - Malá scéna, České Budějovice
Vstupenky
448
Krausberry Krausberry pátek 15. listopadu od 21:00
Klub OKO, Havlíčkův Brod
Vstupenky
400
Adventní koncert i s českými a světovými koledami Adventní koncert i s českými a světovými koledami úterý 10. prosince od 18:30
Novogotická modlitebna církve československé, Praha
Vstupenky
700
Pasion de Buena Vista Pasion de Buena Vista pátek 14.2.2025 od 18:30
Sono Centrum, Brno
Vstupenky
od 799
do 1 299
Vzpomínka na Marsyas Vzpomínka na Marsyas sobota 11.10.2025 od 20:00
Klub OKO, Havlíčkův Brod
Vstupenky
250