Skupina Folk Team

Brněnská skupina Folk Team oslaví v roce 2023 neuvěřitelných 50 let od svého založení. Základní tandem Roman Venclovský (zpěv, kytara) a Roman Kopřiva (housle) doplňovali další spoluhráči. Texty jsou většinou dílem Ivana Huvara, který se skupinou nějakou dobu i vystupoval. Jejich tvorba je řazena k intelektuálnější linii českého folku, někdy má melancholický nádech, jindy je sarkastický vtipná.

Už v 80. letech se jim podařilo oslovit širší, folkově zaměřené publikum, zvláště po úspěších na festivalu Porta. První dlouhohrající deska vyšla ještě před revolucí v roce 1989, na začátku 90. let následovaly v rychlém sledu další. Poté došlo k určitému útlumu kvůli vytíženosti členů kapely v jiných profesích.

Folk Team aktivně funguje dodnes (úspěšnou písní je třeba “Skála” z r. 2012). Jejich současný zvuk je folkrockový, koncertní setlist je postaven hlavně na repertoáru vzniklém po roce 2000.

Michal Bystrov & Jiří Šlupka Svěrák: Příběhy písní live XII. Michal Bystrov & Jiří Šlupka Svěrák: Příběhy písní live XII. středa 17. dubna od 20:00
Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha
Vstupenky
140
Raphael Rogiński (PL) • Šimanský Niesner Raphael Rogiński (PL) • Šimanský Niesner čtvrtek 18. dubna od 20:00
Divadlo 29, Pardubice
Vstupenky
od 100
do 200
Koncert: Bratři Orffové Koncert: Bratři Orffové čtvrtek 18. dubna od 20:30
Dock Ostrava, Ostrava
Vstupenky
od 150
do 250
Tradiční jarní Festival písničkářů Tradiční jarní Festival písničkářů 19. – 20. dubna od 18:00
Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha
Vstupenky
od 230
do 385
Bratři Orffové v Kostele svatých Janů Bratři Orffové v Kostele svatých Janů pátek 19. dubna od 19:00
Kostel svatých Janů, Opava
Vstupenky
290
Tomáš Turek - Tour 2024 Tomáš Turek - Tour 2024 pátek 19. dubna od 19:00
Kulturní dům K-TRIO, Ostrava
Vstupenky
350
Marie Tilšarová & Kdo Jsme My Marie Tilšarová & Kdo Jsme My pátek 19. dubna od 19:00
Vinyl club, Litoměřice
Vstupenky
350
Bude plno Pavel Čadek - KAFE TOUR | České Budějovice Pavel Čadek - KAFE TOUR | České Budějovice pátek 19. dubna od 20:00
Café Datel, České Budějovice
Vstupenky
od 100
do 280
Bára Zmeková Bára Zmeková pátek 19. dubna od 20:00
Jazz Tibet Club, Olomouc
Vstupenky
350
Pavel Čadek - KAFE TOUR | Týn nad Vltavou Pavel Čadek - KAFE TOUR | Týn nad Vltavou sobota 20. dubna od 19:00
Krafárna, Týn nad Vltavou
Vstupenky
od 100
do 280
Spirituál Kvartet Spirituál Kvartet úterý 23. dubna od 19:00
Musilka, Brno
Vstupenky
od 340
do 370
Seafret (UK) Seafret (UK) úterý 23. dubna od 20:00
Fléda, Brno
Vstupenky
519
Karel Kryl 80 - Petr Samšuk Karel Kryl 80 - Petr Samšuk úterý 23. dubna od 20:00
Café Práh, Brno
Vstupenky
200
Václav Koubek Václav Koubek středa 24. dubna od 19:00
Hospoda U letního kina, Litoměřice
Vstupenky
200
RADŮZA s kapelou RADŮZA s kapelou středa 24. dubna od 19:30
Dům kultury, Kladno
Vstupenky
od 490
do 650
Bohemian Blue Bohemian Blue středa 24. dubna od 20:00
Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha
Vstupenky
180
Pavel Čadek - KAFE TOUR | Zlín Pavel Čadek - KAFE TOUR | Zlín pátek 26. dubna od 19:00
Velkokavárna Gulliver, Zlín
Vstupenky
od 100
do 280
Tomáš Linka - PAMĚTI COUNTRYMANA-Koncert, talkshow, večeře Tomáš Linka - PAMĚTI COUNTRYMANA-Koncert, talkshow, večeře pátek 26. dubna od 19:00
Country Dinner Theatre, Doubek
Vstupenky
549
Vladimír Javorský - Ještě je Vladimír Javorský - Ještě je pátek 26. dubna od 19:30
Klášterní kostel Zvěstování Panny Marie, Šumperk
Vstupenky
330
Marie Tilšarová & Kdo jsme my Marie Tilšarová & Kdo jsme my pátek 26. dubna od 19:30
Kino Polná, Polná
Vstupenky
300
Ivan Mládek & Banjo Band Ivan Mládek & Banjo Band pátek 26. dubna od 20:00
MC Kotelna, Litomyšl
Vstupenky
545
Helemese Helemese pátek 26. dubna od 20:00
Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha
Vstupenky
199
Bude plno Pavel Čadek - KAFE TOUR | Slavkov u Brna Pavel Čadek - KAFE TOUR | Slavkov u Brna sobota 27. dubna od 19:00
Styl Cafe, Slavkov u Brna
Vstupenky
od 150
do 300
Tygrasz  -  jarní koncert Tygrasz - jarní koncert sobota 27. dubna od 19:30
Děhylov - areál Loděnice, Děhylov
Vstupenky
260
Hop Trop Hop Trop sobota 27. dubna od 20:00
Kino Vesmír, Svitavy
Vstupenky
400
Marek Dusil Blend, Nanodrob Marek Dusil Blend, Nanodrob sobota 27. dubna od 20:00
Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha
Vstupenky
185
Kamelot Kamelot úterý 30. dubna od 20:00
Zámecké nádvoří, Moravský Krumlov
Vstupenky
450
Koncert Wabi Daněk Tribute Koncert Wabi Daněk Tribute pátek 3. května od 19:00
Kavárna Fancy's, Jablonec nad Nisou
Vstupenky
200
CIMBÁLOVE 2024 CIMBÁLOVE 2024 sobota 4. května od 14:00
Dům Kultury, Šumperk
Vstupenky
od 500
do 580
Mosskin (US/CZ/SWE/SK), DJP Mosskin (US/CZ/SWE/SK), DJP sobota 4. května od 20:00
Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha
Vstupenky
185
TAXMENI - Lázeňské slavnosti svobody TAXMENI - Lázeňské slavnosti svobody sobota 4. května od 20:30
Music club Panteon, Konstantinovy Lázně
Vstupenky
250
Roháči -Retro Roháči -Retro čtvrtek 9. května od 19:30
Klub Paderewski, Karlovy Vary
Vstupenky
250
Uvidíme, uslyšíme (Dorůžka/Honzák/Janotová/Janota) Uvidíme, uslyšíme (Dorůžka/Honzák/Janotová/Janota) čtvrtek 9. května od 20:00
Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha
Vstupenky
249
Mark Geary (IRL/USA) | Jazz Tibet Club Mark Geary (IRL/USA) | Jazz Tibet Club čtvrtek 9. května od 20:00
Jazz Tibet Club, Olomouc
Vstupenky
300
Honza Nedvěd ml. a Příbuzní - jarní open air koncert Honza Nedvěd ml. a Příbuzní - jarní open air koncert pátek 10. května od 19:30
Děhylov - areál Loděnice, Děhylov
Vstupenky
380
Šašaman kvintet, Jinotaj Šašaman kvintet, Jinotaj pátek 10. května od 20:00
Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha
Vstupenky
158
Ženfest pod třešní 2024 Ženfest pod třešní 2024 sobota 11. května od 15:30
Trchova Zahrada, Brno
Vstupenky
od 100
do 400
Hop Trop " Live 2024 " Hop Trop " Live 2024 " sobota 11. května od 19:30
Letní areál U Letců, Hradec Králové
Vstupenky
375
IVAN MLÁDEK a BANJO BAND IVAN MLÁDEK a BANJO BAND sobota 11. května od 20:00
Southock Rock Café, Jablunkov
Vstupenky
od 490
do 740
Marie Tilšarová - Sváteční recitál Marie Tilšarová - Sváteční recitál neděle 12. května od 18:00
Areál nedostavěného chrámu, Panenský Týnec
Vstupenky
450
Spiritual Kvartet | Tábor Spiritual Kvartet | Tábor pondělí 13. května od 19:00
Hotel Palcát, Tábor
Vstupenky
od 420
do 450
Koncert ArtCafé: James Harries Koncert ArtCafé: James Harries středa 15. května od 19:00
Klášter Broumov, Broumov
Vstupenky
200
Pocta Zuzaně Navarové | JAZZ ELEMENTS | Plzeň Pocta Zuzaně Navarové | JAZZ ELEMENTS | Plzeň středa 15. května od 20:00
Anděl Café, Plzeň
Vstupenky
350
Wolf Lost in the Poem: Indigem Wolf Lost in the Poem: Indigem středa 15. května od 20:00
Divadlo 29, Pardubice
Vstupenky
od 70
do 140
Kulturní ozdravovna Jana Buriana Kulturní ozdravovna Jana Buriana středa 15. května od 20:00
Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha
Vstupenky
180
Recitál -  Karel Plíhal Recitál - Karel Plíhal čtvrtek 16. května od 19:00
Společenské centrum Bonaparte, Slavkov u Brna
Vstupenky
390
Robert Křesťan a Druhá Tráva Robert Křesťan a Druhá Tráva čtvrtek 16. května od 19:30
Musilka, Brno
Vstupenky
od 400
do 430
Koncert Wabi Daněk Tribute Koncert Wabi Daněk Tribute pátek 17. května od 19:00
Sál restaurace u Sokola, Divišov
Vstupenky
150
Vlasta REDL s kapelou 50 let + BOKOMARA 40 let Vlasta REDL s kapelou 50 let + BOKOMARA 40 let pátek 17. května od 19:00
Letní kino, Kyjov
Vstupenky
660
Roman Horký 60 & KAMELOT - Zaprášené Diamanty tour 2024 Roman Horký 60 & KAMELOT - Zaprášené Diamanty tour 2024 pátek 17. května od 19:30
Děhylov - areál Loděnice, Děhylov
Vstupenky
390
Viktorčin splávek - druhý ročník Viktorčin splávek - druhý ročník sobota 18. května od 11:00
Penzion Viktorka, Česká Skalice
Vstupenky
590
Marien Marien sobota 18. května od 19:30
Letní areál U Letců, Hradec Králové
Vstupenky
375
Marie Tilšarová & Kdo jsme my - Koncert všech písní Marie Tilšarová & Kdo jsme my - Koncert všech písní čtvrtek 23. května od 18:00
DOLI klub, Pardubice
Vstupenky
300
Honza Vančura a PLAVCI  - jarní open air koncert Honza Vančura a PLAVCI - jarní open air koncert pátek 24. května od 19:30
Děhylov - areál Loděnice, Děhylov
Vstupenky
380
MALVAFEST 2024 MALVAFEST 2024 sobota 25. května od 15:00
Malovarský rybník - Velvarské Účko, Velvary
Vstupenky
300
Žalman a spol. Žalman a spol. sobota 25. května od 19:30
Letní areál U Letců, Hradec Králové
Vstupenky
375
Bude plno Samostatný recitál Jaromíra Nohavici Samostatný recitál Jaromíra Nohavici neděle 26. května od 20:00
Dům Kultury, Šumperk
Vstupenky
od 690
do 890
Samostatný recitál Jaromíra Nohavici Samostatný recitál Jaromíra Nohavici pondělí 27. května od 20:00
Dům Kultury, Šumperk
Vstupenky
od 690
do 890
Epydemye - letní koncert Epydemye - letní koncert pátek 31. května od 20:00
Děhylov - areál Loděnice, Děhylov
Vstupenky
360
Pavel Čadek a Úcellová skupina | PARDUBICE Pavel Čadek a Úcellová skupina | PARDUBICE pátek 31. května od 20:00
Music Club Žlutý pes, Pardubice
Vstupenky
od 150
do 360
Křenovický Rakovec Křenovický Rakovec sobota 1. června od 14:30
Areál Sokolského hřiště, Křenovice
Vstupenky
350
Fleret j.h. Zuzana Šuláková Fleret j.h. Zuzana Šuláková sobota 1. června od 19:30
Letní areál U Letců, Hradec Králové
Vstupenky
375
Zrušeno Šláger Paráda Šláger Paráda neděle 2. června od 15:00
Letní areál U Letců, Hradec Králové
Vstupenky
300
MUCHA sólo + Ruda Hancvencl MUCHA sólo + Ruda Hancvencl pondělí 3. června od 20:00
Chata Proseč, Jablonec nad Nisou
Vstupenky
350
Pavel Čadek a Úcellová skupina | Bratislava Pavel Čadek a Úcellová skupina | Bratislava čtvrtek 6. června od 20:00
Pink Whale, Bratislava
Vstupenky
od 6
do 12
DRUŽFEST DRUŽFEST 7. – 8. června od 18:00
Zámek Prostějov, Prostějov
Vstupenky
od 200
do 450
Žalman a spol - letní koncert Žalman a spol - letní koncert pátek 7. června od 20:00
Děhylov - areál Loděnice, Děhylov
Vstupenky
390
Petr Kocman - Mr.Country a hosté Petr Kocman - Mr.Country a hosté pátek 7. června od 20:00
Kongresové centrum TOP hotel Praha, Praha
Vstupenky
od 299
do 449
Vinum et Cetera 2024 Vinum et Cetera 2024 sobota 8. června od 13:00
Klášter Broumov, Broumov
Vstupenky
100
Country fest pod věží Country fest pod věží sobota 8. června od 15:00
Zámecké nádvoří, Moravské Budějovice
Vstupenky
300
MORAVIANS MORAVIANS sobota 8. června od 19:00
Kulturní dům, Svatobořice-Mistřín
Vstupenky
od 200
do 370
František Nedvěd ml. se skupinou František Nedvěd ml. se skupinou sobota 8. června od 19:30
Letní areál U Letců, Hradec Králové
Vstupenky
375
Pavel Čadek a Úcellová skupina | Praha Pavel Čadek a Úcellová skupina | Praha čtvrtek 13. června od 20:00
Gauč na Výstavišti, Praha
Vstupenky
od 150
do 390
ObrFest 2024 ObrFest 2024 14. – 15. června od 16:00
Obřany na různých místech, Brno
Vstupenky
od 150
do 600
NEDIVOČ - letní koncert NEDIVOČ - letní koncert pátek 14. června od 20:00
Děhylov - areál Loděnice, Děhylov
Vstupenky
340
Brněnská Country fontána Řečkovice 2024 Brněnská Country fontána Řečkovice 2024 sobota 15. června od 14:00
Amfiteátr "Bývalý pivovar" Řečkovice, Brno
Vstupenky
600
Permanentka Brněnská Country fontána Řečkovice 2024 Permanentka Brněnská Country fontána Řečkovice 2024 15. – 16. června od 14:00
Amfiteátr "Bývalý pivovar" Řečkovice, Brno
Vstupenky
700
Recitál - Karel Plíhal Recitál - Karel Plíhal sobota 15. června od 19:00
Kino, Přelouč
Vstupenky
470
Robert Křesťan & Druhá Tráva Robert Křesťan & Druhá Tráva sobota 15. června od 19:30
Letní areál U Letců, Hradec Králové
Vstupenky
400
Veselá Trojka Pavla Kršky  " Šlágr TV " Veselá Trojka Pavla Kršky " Šlágr TV " neděle 16. června od 15:00
Letní areál U Letců, Hradec Králové
Vstupenky
300
Asonance - Brněnská Country fontána Řečkovice 2024 Asonance - Brněnská Country fontána Řečkovice 2024 neděle 16. června od 19:00
Amfiteátr "Bývalý pivovar" Řečkovice, Brno
Vstupenky
350
Pavel Čadek a Úcellová skupina | Ostrava Pavel Čadek a Úcellová skupina | Ostrava čtvrtek 20. června od 20:00
BARRÁK music club, Ostrava
Vstupenky
od 150
do 360
XII. Holešovská Regata XII. Holešovská Regata 21. – 22. června od 16:00
Zahrady Zámku, Holešov
Vstupenky
od 690
do 1 700
Lenka Dusilová sólo Lenka Dusilová sólo pátek 21. června od 18:00
Pivovar Volt, Jablonec nad Nisou
Vstupenky
400
Vlasta Redl & Kapela Vlasta Redl & Kapela pátek 21. června od 20:00
Hospoda U Lípy, Velichov
Vstupenky
490
LOKÁLKA  50.let j.h. Pouta LOKÁLKA 50.let j.h. Pouta sobota 22. června od 19:30
Letní areál U Letců, Hradec Králové
Vstupenky
375
Pokáč - velký letní koncert Pokáč - velký letní koncert čtvrtek 27. června od 19:30
Děhylov - areál Loděnice, Děhylov
Vstupenky
490
Poletíme? + Circus Brothers na zámku v Česticích Poletíme? + Circus Brothers na zámku v Česticích pátek 28. června od 17:00
Zámek, Čestice
Vstupenky
390
POKÁČ - Moravský Krumlov POKÁČ - Moravský Krumlov pátek 28. června od 18:00
Vrabčí hájek, Moravský Krumlov
Vstupenky
od 290
do 490
KAMELOT    Roman Horký KAMELOT Roman Horký sobota 29. června od 19:30
Letní areál U Letců, Hradec Králové
Vstupenky
375
EPYDEMYE & KORRONTZI  -  dvojkoncert EPYDEMYE & KORRONTZI - dvojkoncert neděle 30. června od 20:00
Hrad Točník – nádvoří, Točník
Vstupenky
400
Šumperské Pomněnky 2024 Šumperské Pomněnky 2024 pátek 12. července od 19:00
Dům kultury - Pavlínin dvůr, Šumperk
Vstupenky
280
Antikvartet j.h. Epydemye Antikvartet j.h. Epydemye sobota 13. července od 19:30
Letní areál U Letců, Hradec Králové
Vstupenky
375
Nezmaři - Folkové léto Řečkovice 2024 Nezmaři - Folkové léto Řečkovice 2024 neděle 14. července od 19:30
Amfiteátr "Bývalý pivovar" Řečkovice, Brno
Vstupenky
350
Pavel Čadek & Úcellová skupina - Folkové léto Řečkovice 2024 Pavel Čadek & Úcellová skupina - Folkové léto Řečkovice 2024 pondělí 15. července od 19:30
Amfiteátr "Bývalý pivovar" Řečkovice, Brno
Vstupenky
350
Epydemye - Folkové léto Řečkovice 2024 Epydemye - Folkové léto Řečkovice 2024 úterý 16. července od 19:30
Amfiteátr "Bývalý pivovar" Řečkovice, Brno
Vstupenky
350
Folk Team - Folkové léto Řečkovice 2024 Folk Team - Folkové léto Řečkovice 2024 středa 17. července od 19:30
Amfiteátr "Bývalý pivovar" Řečkovice, Brno
Vstupenky
350
Robert Křesťan & Druhá tráva - Folkové léto Řečkovice 2024 Robert Křesťan & Druhá tráva - Folkové léto Řečkovice 2024 čtvrtek 18. července od 19:30
Amfiteátr "Bývalý pivovar" Řečkovice, Brno
Vstupenky
350
Roman Horký & Kamelot - Folkové léto Řečkovice 2024 Roman Horký & Kamelot - Folkové léto Řečkovice 2024 pátek 19. července od 19:30
Amfiteátr "Bývalý pivovar" Řečkovice, Brno
Vstupenky
350
Den otevřených sklepů Hovorany 2024 Den otevřených sklepů Hovorany 2024 20. – 21. července od 11:00
Obecní sklep, Hovorany
Vstupenky
900
TAXMENI " Military Country " TAXMENI " Military Country " sobota 20. července od 19:30
Letní areál U Letců, Hradec Králové
Vstupenky
325
Mezinárodní festival keltské kultury Lughnasad 2024 Mezinárodní festival keltské kultury Lughnasad 2024 26. – 27. července od 10:00
Země Keltů, Nasavrky
Vstupenky
od 650
do 3 500
LUGHNASAD LUGHNASAD 2. – 4. srpna od 15:00
VZA BUNKR - veřejný zábavní areál Horákov, Mokrá-Horákov
Vstupenky
od 750
do 990
77. Mezinárodní folklorní setkání Gorolski Święto 77. Mezinárodní folklorní setkání Gorolski Święto 2. – 4. srpna od 17:00
Amfiteátr Městský les, Jablunkov
Vstupenky
od 200
do 350
Festival Vodácké léto Festival Vodácké léto 16. – 17. srpna od 11:00
Kemp Riviéra Zbečno, Zbečno
Vstupenky
od 250
do 550
Hop Trop - letní koncert Hop Trop - letní koncert pátek 16. srpna od 20:00
Děhylov - areál Loděnice, Děhylov
Vstupenky
370
Čechomor a Aneta Langerová na zámku v Česticích Čechomor a Aneta Langerová na zámku v Česticích pátek 23. srpna od 17:00
Zámek, Čestice
Vstupenky
400
Robert Křesťan a Druhá tráva - letní koncert Robert Křesťan a Druhá tráva - letní koncert pátek 23. srpna od 20:00
Děhylov - areál Loděnice, Děhylov
Vstupenky
390
Fleret - letní koncert Fleret - letní koncert pátek 30. srpna od 19:00
Děhylov - areál Loděnice, Děhylov
Vstupenky
390
OSLAVA KRÁSY A ZDRAVÍ OSLAVA KRÁSY A ZDRAVÍ sobota 31. srpna od 10:00
Centrum Louka, Znojmo
Vstupenky
od 599
do 899
Vasilův Rubáš & Rozálie Vasilův Rubáš & Rozálie pátek 6. září od 18:30
Pivovar Volt, Jablonec nad Nisou
Vstupenky
350
RADŮZA - letní koncert RADŮZA - letní koncert pátek 6. září od 19:00
Děhylov - areál Loděnice, Děhylov
Vstupenky
380
K.T.O. 60 let na scéně & vzpomínka na Waldemara Matušku K.T.O. 60 let na scéně & vzpomínka na Waldemara Matušku sobota 7. září od 19:00
Děhylov - areál Loděnice, Děhylov
Vstupenky
390
Lhota Fest vol.2 Lhota Fest vol.2 sobota 14. září od 12:00
Rabštejnská Lhota, Chrudim
Vstupenky
190
Bratři Ebenové Bratři Ebenové středa 18. září od 19:00
Kulturák NMnM, Nové Město na Moravě
Vstupenky
600
Jiří Zonyga! Jiří Zonyga! pátek 20. září od 19:00
Malá scéna, Mikádo, Humpolec
Vstupenky
250
Kamelot Kamelot pátek 4. října od 19:00
Kulturní dům Dvorana, Loket
Vstupenky
399
KLÍČ – velký podzimní koncert KLÍČ – velký podzimní koncert sobota 19. října od 19:00
Musilka, Brno
Vstupenky
od 370
do 400
Žalman & spol. Žalman & spol. středa 23. října od 19:00
Musilka, Brno
Vstupenky
od 380
do 400
Koncert Petry Bohemi - Barvy podzimu Koncert Petry Bohemi - Barvy podzimu neděle 27. října od 18:00
Cabaret des Péchés, Brno
Vstupenky
249