Food festivaly v Brně

Vypadá to, že poslední dobou food festivalů v ČR přibývá. Tyto zpravidla několikadenní akce věnované jídlu tak doplňují tradiční pivní a vinařské slavnosti. Většinou jsou věnovány nějakému typu jídla nebo národní kuchyni.

V Brně se food festivalů koná hned několik - v roce 2023 jich bylo skoro ke dvacítce. Nejvýznamnější jsou: Burger Street Festival (oblíbená přehlídka burgerů ve všech možných variantách a příchutích, konající se několikrát do roka), Futurum Food Fest (v OC Futurum), Prima Fresh Festival (na Špilberku), Food & Drink Fest (na náměstí Svobody), Food Festival Ochutnej svět (v areálu Nové Zbrojovky).

Hned dva food festivaly jsou veganské (Vegan Brno Street Food Fest a VeganFest). Svou “přidruženou” akci má hudební festival Maraton hudby (Maraton Street Food Festival). Festival věnovaný mořským plodům pořádá prodejna Ocean 48 (Slavnosti moře), další food festy se konají pod záštitou městských částí (Family Food Festival v Brně-Řečkovicích, Food festival Slavnosti vína v Černých Polích). A to určitě nejsou úplně všechny. Takže: dobrou chuť!