Institut paměti národa

Instituty Paměti národa přinášejí moderní expozice zaměřené na 20. století a osudy lidí, kteří prožili éry totalitních režimů. Tyto instituty slouží jako centra pro moderní dějiny, kulturu a setkávání, kde se sdružují programy věnované historii 20. století i současným společenským tématům. Kromě toho klade Institut důraz na předávání zkušeností mezi generacemi prostřednictvím aktivit pro děti, mládež i seniory, a také prostřednictvím sbírky Paměť národa, která uchovává příběhy lidí, kteří prožili dramatická období minulého století.

Institu paměti národa v Brně sídili samotném středu města, v renesančním domě vedle Staré radnice. Jeho hlavním účelem je vyprávět autentické příběhy pamětníků pomocí moderních technologií tak, aby zaujaly i nejmladší generace.

Expozice Tichá hrdinství provádí historií 20. století. Digitální průvodce vás prostřednictvím panoramatické projekce, rozšířené reality a dotykových obrazovek vtáhne přímo do děje.

Institut pořádá besedy, přednášky, autorská čtení a vzdělávací programy (nejen) pro školy. Nedílnou součástí prostoru je také kavárna.

Podobné akce v Brně: