Zpěvák Jan Bendig

Jan Bendig (ročník 1994) projevoval už od dětství mimořádný hudební talent - mimo jiné zpíval ve známém chlapeckém sboru Boni Pueri. V letech 2006-2009 žil s rodinou ve Velké Británii, kde vystupoval jako zpěvák s hudební skupinou svého otce „Gypsy Brothers“. V roce 2008 zde vyhrál pěveckou soutěž mladých talentů Academy Idol.

Mezi vycházející hvězdy českého showbusinessu jej vystřelila účast v první řadě pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar v r. 2009, kde obsadil 4. místo. O rok později natočil duet s Ewou Farnou pro film “Camp rock 2”. Dále spolupracoval s Monikou Bagárovou, Markétou Konvičkovou či Milanem Peroutkou. Soustřeďuje se produkci singlů, doprovázených vždy nápaditými klipy s moderním vizuálem.

Na začátku kariéry účinkoval ve snímcích T. Magnuska (“Bastardi”, “Školní výlet”), v poslední době jej můžete vidět i v seriálech “AMOR” nebo “Roma Place”. Často otevřeně hovoří o problémech způsobených jeho romským původem. V r. 2012 se veřejně přihlásil k homosexuální orientaci. Jeho bratr Marsell se rovněž věnuje herectví.