Akce v Jihlavě

V Jihlavě můžete navštívit mnoho různorodých akcí. Ty největší většinou probíhají na centrálním Masarykově náměstí - třeba srpnový Den s krajem Vysočina, Den evropského dědictví, Dožínky, dále pak různé jarmarky: májový, podzimní, svatomartinský… Tyto akce spojují gastronomii s kulturním (hudba, divadlo) programem. V parku Gustava Mahlera se od jara konají každou druhou sobotu farmářské trhy s lokálními produkty. Dalšími gastronomickými akcemi jsou Jihlavské pivní pábení nebo Boží Food Fest - přehlídka pokrmů z celého světa.

Výtvarné umění a další expozice můžete obdivovat v Oblastní galerii Vysočiny a Muzeu Vysočiny - konají se tu workshopy a komentované prohlídky. Také Dům Gustava Mahlera, připomínající slavného skladatele a dirigenta narozeného v nedaleké obci Kaliště pořádá workshopy pro veřejnost.

Koncerty, divadelní představení nebo talkshow můžete zhlédnout v Horáckém divadle a DKO (Dům kultury a odborů) Jihlava. Na oblíbené stand-up show zamiřte do D clubu. Komorní prostředí pro divadlo, besedy a koncerty nabízí divadlo Na Kopečku. Letní sezónu pak zpestřují pravidelné Promenádní koncerty na Masarykovo náměstí.

Další akce v Jihlavě: