Akce v Karlových Varech

Světoznámé lázeňské město Karlovy Vary nabízí mnoho zajímavých akcí jak pro lázeňské hosty, tak i své stálé obyvatele. Nejznámější je jistě Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary (KVIFF), ale jsou zde i jiné události - třeba přehlídka studentských filmů Fresh Film Fest nebo zářijový Karlovarský folklorní festival. Tradiční slavnostní akcí je květnové zahájení lázeňské sezóny. Prohlídky pro veřejnost pořádají zdejší slavné firmy: sklárna Moser, porcelánka Thun a populární Becherovka se svou interaktivní galerií.

Koná se tu i řada sportovních akcí: T-Mobile Olympijský běh, Juniorský maraton, půlmaraton Mattoni Karlovy vary Running, triatlonové soutěže CITYTRIATHLON a Kiwi muž. Sportovci si přijdou na své v nedalekém areálu Rolava, lanovém centru Svatý Linhart nebo třeba při sjíždění Ohře. Potěšení jiného druhu přinášejí gastronomické akce: Food Festival, Thermal Beer & Gril Fest nebo speciální food programy Grandhotelu Pupp. Město organizuje také Farmářské trhy před Městskou radnicí, Velikonoční trhy, Řemeslný trh a Vánoční trhy.

Kulturní programy (hudba, divadlo, talkshow) nabízí Lidový dům Stará Role, Lidový Dům Školní nebo Smíchovský pavilon. Výstavy a expozice probíhají v Městské galerii, Galerii umění Karlovy Vary a Muzeu Karlovy Vary. Galerie Display pořádá výstavy umělců tvořících zde rezidenčních pobytech. Na přednášku si můžete zajít do Krajské knihovny nebo do klubu Paderewski .

Další akce ve Varech v naší nabídce: