Kina Brno

Nejstarším fungujícím brněnským kinem (a druhým nejstarším v republice!) je Kino Lucerna na Minské ulici (od r. 1915), které patří mezi ikonická kina pro Brno. Díky včasné digitalizaci a podpoře městské části Brno-Žabovřesky přežilo i nástup multiplexů po r. 2000. Dlouhou tradici má rovněž Kino Art - původně otevřeno jako kino pro německy mluvící mládež, postupně se přeměnilo na klubové kino s umělecky náročnější dramaturgií, kterým je dodnes. Disponuje malým a velkým sálem, kavárnou a galerií.

Od r. 1929 promítá Kino Scala, dnes provozované Masarykovou univerzitou spolu se společností Aeropolis. Kino má velkorysé zázemí s velkým foyer, šatnou a kavárnou, což jej předurčuje pro pořádání slavnostních premiér. V letní sezóně promítá též pod širým nebem.

Cinema City Olympia bylo otevřeno v říjnu 1999 coby první brněnské multikino. Nachází se v nákupním centru Olympia v Modřicích, poblíž sjezdu z dálnice na Bratislavu. V každém z jeho plně klimatizovaných deseti sálů si můžete užít špičkový obraz i zvuk, plus pochutiny z nabídky baru ve zdejším foyeru.Cinema City Velký Špalíček můžete nalézt ve druhém patře obchodního centra Velký Špalíček v samém středu Brna. Funguje od r. 2001 a promítá se zde v sedmi kinosálech.