Akce v Liberci

Město Liberec má unikátní “genius loci” - staré vily se propojují s moderní architekturou, nad vším pak majestátně trůní Ještěd s proslulým vysílačem. Zajímavých akcí je zde mnoho: v zrekonstruovaném Paláci Liebieg se pořádají koncerty, přednášky, workshopy, divadelní představení. Divadlo F. X. Šaldy nabízí kromě činohry také opery, velmi zajímavou menší scénou je Naivní divadlo. Na výstavu si zajdete do Oblastní galerie Liberec, MOON Gallery nebo Galerie Prostor 228. Knihkupectví a antikvariát Fryč pořádá besedy a divadlo pro děti, na přednášku zamiřte do Krajské vědecké knihovny, Severočeského a Technického muzea.

V posledních letech začalo fungovat několik nových kulturních prostor: Übergrund Linserka (bývalá slévárna) - zde se konají koncerty nebo slam poetry, Zauhlovačka (zauhlovací a vodárenská věž) - místo pro dílny a workshopy, multifunkční centrum Vratislavice 101010 - koncerty a talkshow. Také do Clubu Warehouse, si kromě koncertů můžete zajít na stand-up či talkshow. Zábavu a poučení najdete v iQPARKU (pro děti od 3 do 8 let) a iQLANDII (od 8 let výše); sportovci si přijdou na své ve rekreačně-sportovním areálu Vesec.

Konají se zde také různé festivaly: filmové (Jeden svět, Sportfilm, Anifilm), výtvarné (Art Week Liberec), divadelní (Festival současného divadla), festivaly pro děti (Juchů festival, Fesťáček, Festival dětského čtenářství) nebo třeba Maker Faire - festival propojující řemesla a nové technologie (3D tisk, elektronika). Z gastronomických akcí upozorníme na Liberecký kávový festival, Street Food Fest, Burger Street nebo Den regionálních potravin na náměstí E. Beneše.

Akce v Liberci v předprodeji na smsticketu: