Místodržitelský palác v Brně

Místodržitelský palác je barokní budova stojící na Moravském náměstí vedle kostela sv. Tomáše. Původní augustiniánský klášter sloužil po josefínských reformách jako sídlo zemských úřadů, za socialismu zde bylo Muzeum dělnického hnutí, po roce 1989 převzala budovu Moravská galerie.

Ta zde vytvořila stálou expozici “Brno předměstí Vídně”, která mapuje umělecké vazby mezi moravskou a rakouskou metropolí, zejména v 19. století. Expozice rovnoměrně kombinuje volné umění s uměleckým řemeslem - vedle obrazů a soch zde můžete vidět dobový nábytek, sklo, porcelán, textil nebo šperky. Výstavu otevírá zrcadlové bludiště, v němž se zrcadlí vybraná díla z období gotiky a baroka.

Patrně nejvzácnějším exponátem je Rubensův obraz Hlava Medusy; s ním souvisí i sbírka soudobého vlámského umění. Součástí objektu je také kavárna Morgal a knihkupectví. V současnosti (2023) palác prochází rekonstrukcí, plánovanou do r. 2026, takže expozice je možno shlédnout pouze virtuálně.

Michal Škoda / Tomáš Bárta / Anna Ročňová Michal Škoda / Tomáš Bárta / Anna Ročňová 23. května – 27. července od 10:00
Fait Gallery, Brno
Vstupenky
od 30
do 220
Euro Bike Fest 2024 Euro Bike Fest 2024 23. – 26. května od 12:00
ATC Merkur, Pasohlávky
Vstupenky
1 500
Bude plno Brno Bold Typo: konference o písmu a typografii Brno Bold Typo: konference o písmu a typografii pátek 24. května od 13:00
KUMST, Brno
Vstupenky
od 1 850
do 2 750
Animefest 2024 Animefest 2024 24. – 26. května od 16:00
Výstaviště BVV, Brno
Vstupenky
od 150
do 3 600
LITOMYŠLÍ s rytířem Toulovcem LITOMYŠLÍ s rytířem Toulovcem sobota 25. května od 10:00
Klášterní zahrady, Litomyšl
Vstupenky
300
DAVID PABIŠKA v Jankově DAVID PABIŠKA v Jankově sobota 25. května od 18:30
Sál obecního úřadu, Jankov
Vstupenky
349
Bude plno Prior – komentovaná prohlídka Prior – komentovaná prohlídka neděle 26. května od 10:00
OC Dornych, Brno
Vstupenky
100
Bude plno Prior – komentovaná prohlídka Prior – komentovaná prohlídka neděle 26. května od 15:00
OC Dornych, Brno
Vstupenky
100
Leonid Parfionov - Namedni forever Leonid Parfionov - Namedni forever neděle 26. května od 19:00
Kulturní dům Ládví, Praha
Vstupenky
od 1 000
do 2 250
Vedeme dialog Vedeme dialog pondělí 27. května od 16:00
Sál na Václavské ulici, Křenovice
Vstupenky
70
Promítání filmu Stopy v písku VELKÝ MLÝN, Praha Libeň Promítání filmu Stopy v písku VELKÝ MLÝN, Praha Libeň úterý 28. května od 18:00
Velký Mlýn, Praha
Vstupenky
250
Matěj Houška: Přednáška "Od pramene potoka až k moři" Matěj Houška: Přednáška "Od pramene potoka až k moři" úterý 28. května od 18:00
REVIS, Tachov
Vstupenky
190
Tibetská kniha mrtvých Tibetská kniha mrtvých úterý 28. května od 19:00
Nová Akropolis, Ostrava
Vstupenky
od 70
do 90
Irsko na koloběžce Irsko na koloběžce úterý 28. května od 19:00
Pivovar Valášek, Vsetín
Vstupenky
150
HRADCEM KRÁLOVÉ s architektem Gočárem~ HISTORICKÝ HRADEC HRADCEM KRÁLOVÉ s architektem Gočárem~ HISTORICKÝ HRADEC středa 29. května od 14:30
Bílá věž, Hradec Králové
Vstupenky
400
Bude plno Secesní a raně modernistické Husovice Secesní a raně modernistické Husovice středa 29. května od 17:00
Kostel Nejsvětějšího srdce Páně, Brno
Vstupenky
100
Pohybová aktivita jako nedílná součást života našich dětí Pohybová aktivita jako nedílná součást života našich dětí středa 29. května od 17:00
Centrum Louka, Znojmo
Vstupenky
350
Praktická rétorika Praktická rétorika středa 29. května od 17:00
Nová Akropolis, Brno
Vstupenky
od 2 700
do 3 600
Příběhy dramatika MILANA UHDEHO Příběhy dramatika MILANA UHDEHO středa 29. května od 19:00
U královny Elišky, Hradec Králové
Vstupenky
300
Já a můj porod Já a můj porod čtvrtek 30. května od 16:30
Zoom, Online
Vstupenky
150
Duo Docentky Duo Docentky čtvrtek 30. května od 20:00
Panelka, Luleč
Vstupenky
250
Caminos - letní cestovatelský festival Caminos - letní cestovatelský festival 31. května – 2. června od 16:00
Bečovská botanická zahrada, Bečov nad Teplou
Vstupenky
800
Tomík na cestách – Afrika s tuktukem Tomík na cestách – Afrika s tuktukem pátek 31. května od 18:30
Pohostinství Starojická Lhota, Starý Jičín
Vstupenky
150
40 let Cimbálové muziky Antonína Stehlíka 40 let Cimbálové muziky Antonína Stehlíka pátek 31. května od 19:00
Hradební příkop - Znojmo, Znojmo
Vstupenky
od 270
do 300
Vinné slavnosti na zámku Boskovice Vinné slavnosti na zámku Boskovice sobota 1. června od 10:00
Zámek Boskovice, Boskovice
Vstupenky
170
_____tati _____tati sobota 1. června od 19:30
Bratislavská 181, Brno
Vstupenky
245
_____tati _____tati neděle 2. června od 19:30
Bratislavská 181, Brno
Vstupenky
245
Michal Bystrov & Jiří Šlupka Svěrák: Příběhy písní live XIII Michal Bystrov & Jiří Šlupka Svěrák: Příběhy písní live XIII pondělí 3. června od 20:00
Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha
Vstupenky
140
Přednáška Arch. Zdeňka Lukeše: Profesoři německé techniky Přednáška Arch. Zdeňka Lukeše: Profesoři německé techniky úterý 4. června od 18:30
Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha
Vstupenky
130
Jan Sychra: Ptáci města Brna a jejich významné lokality Jan Sychra: Ptáci města Brna a jejich významné lokality čtvrtek 6. června od 17:00
Dům umění města Brna, Brno
Vstupenky
50
Kecy a politika | Jablonec nad Nisou Kecy a politika | Jablonec nad Nisou čtvrtek 6. června od 18:00
Chata Proseč, Jablonec nad Nisou
Vstupenky
300
4. snídaně 2024 4. snídaně 2024 pátek 7. června od 8:00
Pardubický podnikatelský inkubátor P-PINK, Pardubice
Vstupenky
330
HRADCEM KRÁLOVÉ s architektem Gočárem HRADCEM KRÁLOVÉ s architektem Gočárem sobota 8. června od 10:00
Bílá věž, Hradec Králové
Vstupenky
od 400
do 700
Výstava papoušků a skákací hrady Výstava papoušků a skákací hrady neděle 9. června od 13:00
Hlučínská Štěrkovna, Hlučín
Vstupenky
od 100
do 250
Tady Havel, slyšíte mě? - promítání a beseda s režisérem Tady Havel, slyšíte mě? - promítání a beseda s režisérem neděle 9. června od 18:30
Komunitní centrum Unitaria, Praha
Vstupenky
350
Promítání a beseda, na které neMUSÍŠ?! Promítání a beseda, na které neMUSÍŠ?! úterý 11. června od 18:00
Impact Hub, Brno
Vstupenky
249
MUDr. Jan Hnízdil - Jak si udržet zdraví MUDr. Jan Hnízdil - Jak si udržet zdraví úterý 11. června od 18:00
Městské divadlo, Žďár nad Sázavou
Vstupenky
250
Tajemství smrti - předpremiéra filmu Tajemství smrti - předpremiéra filmu úterý 11. června od 18:30
Komunitní centrum Unitaria, Praha
Vstupenky
350
Bude plno Královo Pole 1905‒1925 Královo Pole 1905‒1925 středa 12. června od 17:00
Jaruškův dům, Brno
Vstupenky
100
Světlana Witowská - LIVE Světlana Witowská - LIVE středa 12. června od 19:00
Ve Mlýně, Ivančice
Vstupenky
210
Laco Déczi & Celula New York Laco Déczi & Celula New York středa 12. června od 19:00
Na Káře, Znojmo
Vstupenky
od 405
do 450
Máj v kuchyni Máj v kuchyni čtvrtek 13. června od 17:00
Bistro Helen, Olomouc
Vstupenky
890
Přepište dějiny na Panelce Přepište dějiny na Panelce čtvrtek 13. června od 19:00
Panelka, Luleč
Vstupenky
230
Bude plno Beseda s Ondřejem Vetchým Beseda s Ondřejem Vetchým čtvrtek 13. června od 19:00
Spolkový dům, Chrudim
Vstupenky
200
Burza rybiček - Praha Horní Počernice - Červen 2024 Burza rybiček - Praha Horní Počernice - Červen 2024 sobota 15. června od 9:00
Stodola - Burza rybiček, Praha
Vstupenky
od 50
do 80
Vinné slavnosti na hradě Šternberk Vinné slavnosti na hradě Šternberk sobota 15. června od 10:00
Areál Státního hradu Šternberk, Šternberk
Vstupenky
150
LITOMYŠLÍ s rytířem Toulovcem LITOMYŠLÍ s rytířem Toulovcem neděle 16. června od 10:00
Klášterní zahrady, Litomyšl
Vstupenky
300
Florencie Florencie úterý 18. června od 19:00
Nová Akropolis, Brno
Vstupenky
od 85
do 110
Bude plno Žabovřesky. Od vesnice k zahradní čtvrti Žabovřesky. Od vesnice k zahradní čtvrti středa 19. června od 17:00
Jurkovičova vila, Brno
Vstupenky
100
Slunovrat 2024 Slunovrat 2024 20. – 22. června od 17:00
náměstí Osvoboditelů, Opava
Vstupenky
od 99
do 10 320
CESTA JE CÍL - Radek Jaroš, Lucie Kutrova a další CESTA JE CÍL - Radek Jaroš, Lucie Kutrova a další pátek 21. června od 15:30
Zámecké nádvoří, Kuřim
Vstupenky
340
Vinné slavnosti na zámku Plumlov Vinné slavnosti na zámku Plumlov sobota 22. června od 10:00
Zámek Plumlov, Plumlov
Vstupenky
150
Festiválek v Rousínově u Brna Festiválek v Rousínově u Brna neděle 23. června od 14:00
Park za Záložnou, Rousínov
Vstupenky
od 350
do 450
Tomáš Hanák: Kuba - Nebe, peklo, ráj? Tomáš Hanák: Kuba - Nebe, peklo, ráj? úterý 25. června od 19:00
G-klub , Šumperk
Vstupenky
200
MDMA as Relationship Super Glue MDMA as Relationship Super Glue středa 26. června od 18:30
FF UK, Praha
Vstupenky
od 199
do 555
IBÉRICA 2024 / Tomáš Hanák: Kuba - Nebe, peklo, ráj? IBÉRICA 2024 / Tomáš Hanák: Kuba - Nebe, peklo, ráj? středa 26. června od 19:00
Dělňák Líšeň, Brno
Vstupenky
250
Vinné slavnosti na zámku Lešná Vinné slavnosti na zámku Lešná sobota 6. července od 10:00
Zámek Lešná, Lešná
Vstupenky
150
HRADCEM KRÁLOVÉ s architektem Gočárem HRADCEM KRÁLOVÉ s architektem Gočárem sobota 13. července od 10:00
Bílá věž, Hradec Králové
Vstupenky
od 400
do 700
Vinné slavnosti na zámku Kroměříž Vinné slavnosti na zámku Kroměříž sobota 13. července od 10:00
Arcibiskupský zámek Kroměříž, Kroměříž
Vstupenky
150
Meruňkobraní 2024: Prohlídka zámku Židlochovice Meruňkobraní 2024: Prohlídka zámku Židlochovice sobota 13. července od 10:00
Zámek Židlochovice, Židlochovice
Vstupenky
130
Koncert na dřeň: CLARINET FACTORY Koncert na dřeň: CLARINET FACTORY neděle 14. července od 20:00
Vinařství Lahofer, Dobšice
Vstupenky
od 405
do 450
Praktická psychologie Praktická psychologie úterý 16. července od 18:00
Nová Akropolis, Brno
Vstupenky
od 1 100
do 1 540
Koncert malých géniů Koncert malých géniů čtvrtek 18. července od 18:00
Althanský palác, Znojmo
Vstupenky
od 202
do 225
Koncert vítězů Koncert vítězů pátek 19. července od 19:30
Kostel Jevišovice, Jevišovice
Vstupenky
od 200
do 225
Tour de Varhany Tour de Varhany sobota 20. července od 11:00
Kostel sv. Václava v Louce, Znojmo
Vstupenky
od 135
do 400
Odpoledne se sommeliérem Jakubem Přibylem Odpoledne se sommeliérem Jakubem Přibylem sobota 20. července od 15:00
Sklepení U císaře Zikmunda, Znojmo
Vstupenky
800
KONCERT PŘI SVÍČKÁCH II.: Ensemble Rosa Mystica KONCERT PŘI SVÍČKÁCH II.: Ensemble Rosa Mystica sobota 20. července od 21:00
Kaple sv. Václava, Znojmo
Vstupenky
od 383
do 425
LITOMYŠLÍ s rytířem Toulovcem LITOMYŠLÍ s rytířem Toulovcem neděle 21. července od 10:00
Klášterní zahrady, Litomyšl
Vstupenky
300
Koncert ze znojemských archivů: CAPELLA SEBASTIANA Koncert ze znojemských archivů: CAPELLA SEBASTIANA neděle 21. července od 19:00
Kostel sv. Michala, Znojmo
Vstupenky
od 288
do 320
Gott. Československý příběh. Gott. Československý příběh. středa 24. července od 20:30
Park Stromovka, Humpolec
Vstupenky
od 120
do 150
VANDRÁCI - PAPUA-NOVÁ GUINEA 2023 | Nezámek | Šumava VANDRÁCI - PAPUA-NOVÁ GUINEA 2023 | Nezámek | Šumava sobota 3. srpna od 20:00
Nezámek, Hartmanice
Vstupenky
350
HRADCEM KRÁLOVÉ s architektem Gočárem HRADCEM KRÁLOVÉ s architektem Gočárem sobota 10. srpna od 10:00
Bílá věž, Hradec Králové
Vstupenky
od 400
do 700
Kecy a politika na Panelce 2024 Kecy a politika na Panelce 2024 čtvrtek 15. srpna od 19:30
Panelka, Luleč
Vstupenky
250
LITOMYŠLÍ s rytířem Toulovcem LITOMYŠLÍ s rytířem Toulovcem neděle 18. srpna od 10:00
Klášterní zahrady, Litomyšl
Vstupenky
300
Dohody a besedování v Hulíně Dohody a besedování v Hulíně 24. – 25. srpna od 16:00
Letní kino Hulín, Hulín
Vstupenky
500
VNITŘNÍ SÍLA: Kurz praktického stoicismu VNITŘNÍ SÍLA: Kurz praktického stoicismu sobota 31. srpna od 10:00
Nová Akropolis, Brno
Vstupenky
od 1 100
do 1 540
OSLAVA KRÁSY A ZDRAVÍ OSLAVA KRÁSY A ZDRAVÍ sobota 31. srpna od 10:00
Centrum Louka, Znojmo
Vstupenky
od 799
do 899
HRADCEM KRÁLOVÉ s architektem Gočárem HRADCEM KRÁLOVÉ s architektem Gočárem sobota 14. září od 10:00
Bílá věž, Hradec Králové
Vstupenky
od 400
do 700
LITOMYŠLÍ s rytířem Toulovcem LITOMYŠLÍ s rytířem Toulovcem neděle 15. září od 10:00
Klášterní zahrady, Litomyšl
Vstupenky
300
Bylinkový festival 2024 Bylinkový festival 2024 neděle 15. září od 10:00
Otevřená zahrada , Brno
Vstupenky
od 150
do 1 400
Cesta srdce: Setkání s Buddhou a Sokratem Cesta srdce: Setkání s Buddhou a Sokratem úterý 17. září od 19:00
Nová Akropolis, Brno
Vstupenky
od 85
do 110
"Voda 360" Lidský metabolismus a jeho zázraky "Voda 360" Lidský metabolismus a jeho zázraky středa 18. září od 17:00
WorkLounge Karlín, Praha
Vstupenky
360
Strength Hypertrophy and Athletic training: Latest trends Strength Hypertrophy and Athletic training: Latest trends 21. – 22. září od 9:00
Strange Training, Brno
Vstupenky
15 900
BMW setkání a žehnání vozů 2024 BMW setkání a žehnání vozů 2024 neděle 6. října od 12:30
Berlova vápenka, Třemošnice
Vstupenky
250
HRADCEM KRÁLOVÉ s architektem Gočárem HRADCEM KRÁLOVÉ s architektem Gočárem sobota 12. října od 10:00
Bílá věž, Hradec Králové
Vstupenky
od 400
do 700
LITOMYŠLÍ s rytířem Toulovcem LITOMYŠLÍ s rytířem Toulovcem neděle 13. října od 10:00
Klášterní zahrady, Litomyšl
Vstupenky
300
Škola vaření s Romanem Paulusem - Zvěřinové hody Škola vaření s Romanem Paulusem - Zvěřinové hody středa 16. října od 17:00
Bistro Paulus, Olomouc
Vstupenky
3 690
SBCRtalk x Daniel Polman: Ze života ultrapaka SBCRtalk x Daniel Polman: Ze života ultrapaka středa 6. listopadu od 19:00
Vindyšova továrna, Praha
Vstupenky
200
HRADCEM KRÁLOVÉ s architektem Gočárem HRADCEM KRÁLOVÉ s architektem Gočárem sobota 9. listopadu od 10:00
Bílá věž, Hradec Králové
Vstupenky
od 400
do 700
Jiří Kolbaba: Splněný sen Jiří Kolbaba: Splněný sen úterý 12. listopadu od 18:00
Kino Humpolec, Humpolec
Vstupenky
250
7. Mezinárodní konference Sueneé Universe 2024 7. Mezinárodní konference Sueneé Universe 2024 15. – 17. listopadu od 10:00
Kino Dlabačov, Praha
Vstupenky
od 1 190
do 3 490
Sv. Martin na Hovoransku 2024 – den otevřených sklepů Sv. Martin na Hovoransku 2024 – den otevřených sklepů 16. – 17. listopadu od 11:00
Obecní sklep, Hovorany
Vstupenky
900
LITOMYŠLÍ s rytířem Toulovcem LITOMYŠLÍ s rytířem Toulovcem neděle 17. listopadu od 10:00
Klášterní zahrady, Litomyšl
Vstupenky
300
Škola vaření s Romanem Paulusem - Podzimní menu s lanýži Škola vaření s Romanem Paulusem - Podzimní menu s lanýži středa 20. listopadu od 17:00
Bistro Paulus, Olomouc
Vstupenky
3 690
Cestuji za KAČKU v Bedně Cestuji za KAČKU v Bedně středa 20. listopadu od 17:00
Bedna Ústí, Ústí nad Labem
Vstupenky
200
FESTIVAL KOLEM SVĚTA 2024 FESTIVAL KOLEM SVĚTA 2024 23. – 24. listopadu od 10:00
Clarion Congress Hotel Prague, Praha
Vstupenky
od 350
do 650
The Pre-Script Intensive - Dr. Jordan Shallow The Pre-Script Intensive - Dr. Jordan Shallow 30. listopadu – 1. prosince od 9:00
Strange Training, Brno
Vstupenky
14 900
Kanada - můj drohé domov (Tomáš Štěpán) Kanada - můj drohé domov (Tomáš Štěpán) úterý 10. prosince od 18:00
Jezuitský sklep, Staré Město
Vstupenky
150
HRADCEM KRÁLOVÉ s architektem Gočárem HRADCEM KRÁLOVÉ s architektem Gočárem sobota 14. prosince od 10:00
Bílá věž, Hradec Králové
Vstupenky
od 400
do 700
LITOMYŠLÍ s rytířem Toulovcem LITOMYŠLÍ s rytířem Toulovcem neděle 15. prosince od 10:00
Klášterní zahrady, Litomyšl
Vstupenky
300