Pokáč

Jan Pokorný, známý pod pseudonymem Pokáč, je český písničkář a textař, který se na koncertních pódiích objevuje již od roku 2009, kdy poprvé vystupoval jako předskokan. Jako interpret pak prorazil v roce 2015 s písničkou „Vymlácený entry“, v níž zpívá o době pomalého internetu a hraní ještě staré verze Prince of Persia. V Pokáčově tvorbě se v několika písních odráží jeho IT zkušenosti. Další „IT písní“, kterou napsal je Matfyzák na discu V hudebním klipu si Pokáč zahrál bezradného „matfyzáka“ (ostatně sám studoval softwarové inženýrství). Píseň sklidila velký úspěch a najdete ji v druhém Pokáčově albu s názvem „Úplně levej“.

Pro jeho hudební tvorbu je typická akustická kytara a ukulele. Texty jeho písní se často věnují různým tématům běžného života, mezilidským vztahům a společnosti jako takové. Témata pojímá nápaditě a humorně, v mnoha písních se pravidelně objevuje i jistá dávka sarkasmu (například píseň Ekosong, V lese, Nikde žádnej sníh, Rád chodím na poštu, Stereotypy, Hořkosladká komedie a další).

Pokáč je známý i svou spoluprací s dalšími interprety, pro které napsal texty. Spolupracoval například s kapelou s Mirai, Rybičky 48 a B-side Band. Několik textů vytvořil i pro Jakuba Děkana. S Pavlem Caltou nazpíval hit „Písnička“. Je také velkým fanouškem AC Sparta Praha, pro kterou v sezóně 2018/2019 také psal songy. Společně s Aničkou Slováčkovou pak nazpívali „I když jsme plešatý“. Tato píseň je na podporu dětí a mladých onkologických pacientů z projektu Můj nový život. Pokáč pravidelně komentuje společenské dění na Frekvenci 1.

Pokáč akordy a texty písní

Pokud si chcete zahrát některou z Pokáčových písní doma podle základních akordických značek, kytarové akordy a texty všech jeho písní najdete na této stránce.

Pokáč koncerty

Vstupenky na vybrané koncerty můžete zakoupit i prostřednictvím smsticketu.