Technické muzeum v Brně (TMB)

Technické muzeum v Brně funguje od roku 1961 jako státní muzejní instituce zaměřená na historii vědy a techniky. Od roku 2003 se nachází v Králově poli na ulici Purkyňova. Jeho několikapodlažní budova je bezbariérová, návštěvníci mohou zhlédnout šestnáct stálých expozic (např. Letecké motory, Ulička řemesel, Historická vozidla, Salon mechanické hudby či Technická herna). Otevřeno bývá i víkendech a státních svátcích.

V nultém patře se nacházejí dvě novější expozice. První se věnuje optickým přístrojům, tedy fotoaparátům, kinematografii a elektronové mikroskopii, druhá pak mapuje vývoj výpočetní techniky. Muzeum dále pořádá konference, workshopy, přednášky a speciální programy pro školy.

Muzeum se také stará o historické výrobní objekty v původních lokalitách jihomoravského regionu. Je to třeba stará huť u Adamova, kovárna v Těšanech, vodní a větrný mlýn nebo areál československého opevnění v Šatově. I zde jsou otevřeny stálé expozice. Významná je také činnost Kruhu přátel Technického muzea v Brně, jehož jednotlivé sekce se zabývají třeba flašinetářstvím, leteckými modely nebo starožitnými hodinami.

Bohužel jsme nenašli žádnou akci