Předprodej byl ukončen

Festival Bennewitz – Martin Kasík a Jiří Vodička
KONCERT / Hudba – Klasika

Festival Bennewitz – Martin Kasík a Jiří Vodička

čtvrtek 17. 4. 2025 od 19:00
Kulturní centrum, Česká Třebová

O akci

Houslový virtuos Jiří Vodička a hvězda českého klavírního nebe Martin Kasík jsou pro posluchače zárukou té nejkvalitnější interpretace.

Dva mimořádní hudebníci, držitelé mnoha významných ocenění na národních i mezinárodních soutěžích jsou v současnosti počítání k absolutní špičce naší klasické hudební scény.

Jiří Vodička patří mezi nejvýznamnější české sólové houslisty, svá vystoupení prožívá s hlubokým vnitřním zaujetím a úsměvem. Ve čtrnácti letech byl mimořádně přijat pro svůj talent na vysokou školu v Ostravě, kterou absolvoval v roce 2007. Od té doby nastoupil na sólovou dráhu, je pravidelným účastníkem mnoha světových hudebních festivalů. Od roku 2009 je pedagogem na Pražské konzervatoři, od roku 2015 rovněž na Fakultě umění Ostravské univerzity. Ve stejném roce přijal také post koncertního mistra České filharmonie. Je zakladatelem úspěšného komorního souboru The Trio.

Martin Kasík patří k nejvýraznějším osobnostem české hudební scény. Kritika i veřejnost oceňuje jeho tvořivý, poetický přístup k interpretaci, kterým zachycuje náladu okamžiku, duchovní přesah a mimořádnou bohatost a proměnlivost nálad.

Vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě a AMU v Praze. Koncertoval v mnoha prestižních koncertních síních Evropy a pravidelně vystupuje s Českou filharmonií a Symfonickým orchestrem hlavního města Prahy FOK, s nimiž podnikl turné po USA a Japonsku. V roce 2008 se stal prezidentem Chopinova festivalu v Mariánských lázních. Od roku 2009 vyučuje na Pražské konzervatoři a jako pedagog rovněž působí na pražské AMU.

Předprodej vstupenek na www.kcct.cz, v Městském muzeu (Klácelova 11), v kanceláři Kulturního centra (Nádražní 397) a 1 hodinu před začátkem u pokladny.

Vystupující

Martin Kasík (CZ) – web / fb / insta / youtube / Spotify Jiří Vodička (CZ) – web / fb / insta / youtube / Spotify

Další akce pořadatele

Divadelní společnost Julie Jurištové: O Šípkové Růžence - 22. února od 15:00, Malá scéna, Česká Třebová

Potopa (Slovensko, Česko, Polsko, Belgie) 2D - 23. února od 19:00, Kulturní centrum, Česká Třebová

Důkaz viny (USA) 2D - 25. února od 19:00, Kulturní centrum, Česká Třebová

Divadlo Bolka Polívky - Emanuel Míšek: FICHTL - 26. února od 19:00, Kulturní centrum, Česká Třebová

Velrybí píseň (Německo, Česko, Kanada) 2D - 28. února od 17:00, Kulturní centrum, Česká Třebová

EPiC: Elvis Presley in Concert (USA) 2D - 2. března od 19:00, Kulturní centrum, Česká Třebová

Nečekané léto (ČR) 2D - 4. března od 19:00, Kulturní centrum, Česká Třebová

Boris Prýgl & Doubravka Novotná-Součková & Ahmad Hedar - 5. března od 19:00, Malá scéna, Česká Třebová

Na skok do divočiny (USA) 2D - 7. března od 17:00, Kulturní centrum, Česká Třebová

Ondřej Vetchý & Michal Novotný … jak je neznáte - 9. března od 19:00, Kulturní centrum, Česká Třebová

Poberta (ČR) 2D - 11. března od 19:00, Kulturní centrum, Česká Třebová

Krhut & Kozub - 12. března od 19:00, Kulturní centrum, Česká Třebová

Přání k narozeninám: Křtiny (ČR) 2D - 13. března od 19:00, Kulturní centrum, Česká Třebová

Bláznivý Marsupilami (Francie) 2D - 14. března od 17:00, Kulturní centrum, Česká Třebová

Vibe Fantasy a Radek Krampl (ČR) – 30 let na scéně - 16. března od 19:00, Kulturní centrum, Česká Třebová

Idolové: Poslední kolo (Španělsko, Itálie) 2D - 18. března od 19:00, Kulturní centrum, Česká Třebová

Večer písniček K.T.O. a Waldemara Matušky - 19. března od 19:00, Kulturní centrum, Česká Třebová

Vejce na ledu: Polární záchrana (Mexiko) 2D - 21. března od 17:00, Kulturní centrum, Česká Třebová

Divadlo SemTamFór: Čert a Káča - 22. března od 15:00, Malá scéna, Česká Třebová

Tanec s medvědem (ČR,SR) 2D - 23. března od 19:00, Kulturní centrum, Česká Třebová

Pořadatel