Boris Prýgl & Doubravka Novotná-Součková & Ahmad Hedar
čtvrtek 5. března od 19:00Malá scéna, Česká Třebová
Předprodej byl ukončen
Basbarytonista Boris Prýgl je hostem Opery Národního divadla v Praze. Debutoval zde v roce 2022 v úloze Guglielma v Mozartově opeře Cosi fan tutte. V letech 2017–2019 byl členem operního studia Bavorské státní opery v Mnichově, v období 2019–2021 byl sólistou této operní scény, kde se představil např. v inscenacích Carmen, Turandot, Čarostřelec, Rusalka. V březnu 2022 se podílel ve vídeňském Musikvereinu a v Labské filharmonii v Hamburku na provedení Janáčkovy Glagolské mše s Českou filharmonií. Na svém kontě má několik úspěchů v tuzemských i zahraničních pěveckých soutěžích.
Sopranistka Doubravka Novotná-Součková je držitelkou ocenění z řady soutěží, např. ze Soutěžní přehlídky konzervatoří v Pardubicích či z Mezinárodní pěvecké soutěže A. Dvořáka v Karlových Varech. Její debut na profesionální scéně se odehrál na prknech Národního divadla v Praze, kde se představila jako Jano v opeře Její pastorkyňa. V divadle J. K. Tyla v Plzni vystoupila v roli Ofélie v Thomasově opeře Hamlet, za kterou byla nominována na Cenu Thálie. Druhou nominaci na Cenu Thálie získala za roli Morgany v Händelově opeře Alcina v nastudování Národního divadla Brno. Spolupracuje také s Národním divadlem moravskoslezským v Ostravě.
Klavírista, zpěvák, vokální kouč a pedagog Ahmad Hedar je jedním z nejvyhledávanějších operních korepetitorů v České republice. Spolupracuje s talentovanými pěvci mladé generace i s umělci mezinárodního renomé (Gabriela Beňačková, Eva Randová nebo např. Petr Nekoranec s nímž nedávno vystoupil též v České Třebové). Kromě klavíru se věnuje i zpěvu, a to opernímu i neklasickému. V roce 2019 se stal stipendistou Wagnerova festivalu v Bayreuthu. V roce 2016 získal cenu za nejlepší klavírní doprovod v Mezinárodní pěvecké souteži Antonína Dvořáka v Karlových Varech.
Na toto představení platí abonentní průkazky, zbývající vstupenky v omezeném počtu v předprodeji na www.kcct.cz, v Městském muzeu (Klácelova 11), v kanceláři Kulturního centra (Nádražní 397) a 1 hodinu před začátkem u pokladny.
Krhut & Kozub - 12. března od 19:00, Kulturní centrum, Česká Třebová
Přání k narozeninám: Křtiny (ČR) 2D - 13. března od 19:00, Kulturní centrum, Česká Třebová
Bláznivý Marsupilami (Francie) 2D - 14. března od 17:00, Kulturní centrum, Česká Třebová
Vibe Fantasy a Radek Krampl (ČR) – 30 let na scéně - 16. března od 19:00, Kulturní centrum, Česká Třebová
Idolové: Poslední kolo (Španělsko, Itálie) 2D - 18. března od 19:00, Kulturní centrum, Česká Třebová
Večer písniček K.T.O. a Waldemara Matušky - 19. března od 19:00, Kulturní centrum, Česká Třebová
Vejce na ledu: Polární záchrana (Mexiko) 2D - 21. března od 17:00, Kulturní centrum, Česká Třebová
Divadlo SemTamFór: Čert a Káča - 22. března od 15:00, Malá scéna, Česká Třebová
Tanec s medvědem (ČR,SR) 2D - 23. března od 19:00, Kulturní centrum, Česká Třebová
Spasitel (USA) 2D - 25. března od 19:00, Kulturní centrum, Česká Třebová
Šviháci (ČR, SR) 2D BIO SENIOR - 27. března od 17:00, Kulturní centrum, Česká Třebová
Dívka Momo a zloději času (Německo) 2D - 28. března od 17:00, Kulturní centrum, Česká Třebová
Štúr (SR) 2D - 30. března od 19:00, Kulturní centrum, Česká Třebová
Divadlo Ungelt: Peter Quilter – Vejšlap - 31. března od 19:00, Kulturní centrum, Česká Třebová
Vřískot 7 (USA) 2D - 1. dubna od 19:00, Kulturní centrum, Česká Třebová
Divadlo Exil Pardubice: Příběhy obyčejného šílenství - 2. dubna od 19:00, Kulturní centrum, Česká Třebová
Někdo to rád v Plzni (ČR) 2D - 3. dubna od 17:00, Kulturní centrum, Česká Třebová
Super Mario galaktický film (USA, Japonsko) 2D - 4. dubna od 17:00, Kulturní centrum, Česká Třebová
Činoherní studio Bouře N. Foster - Na křestním jméně záleží - 8. dubna od 19:00, Kulturní centrum, Česká Třebová
Když se zhasne (ČR, SR) 2D BIO SENIOR - 10. dubna od 17:00, Kulturní centrum, Česká Třebová
Vibe Fantasy a Radek Krampl (ČR) – 30 let na scéně
16. března od 19:00
Večer písniček K.T.O. a Waldemara Matušky
19. března od 19:00
Circus Ponorka v Modrém trpaslíku
10. dubna od 20:00
Pražákovo kvarteto – Martin Kasík, Jiří Vodička
17. dubna od 19:00
The Bad Week (Srbsko)
18. dubna od 20:00
Kratochvíl / Ackermann
24. dubna od 20:00