Předprodej byl ukončen

Rock for book 2018 - Michal Prokop & Framus Five, Bass
HUDBA Rock, PARTY

Rock for book 2018 - Michal Prokop & Framus Five, Bass

pátek 5.10.2018 od 21:00
Klub OKO, Havlíčkův Brod

O akci

ROCK FOR BOOK 2018 - šestý ročník doprovodné akce Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě.

FRAMUS FIVE (http://www.michalprokop.cz/)
Jedna z nejvýznamnějších skupin české rockové historie. Hned na prvním albu s názvem Framus Five + Michal Prokop s převzatým soulovým repertoárem se odrazil silný afroamerický vliv. S nástupem normalizace v roce 1971 byla skupina rozpuštěna a zásadní album Město ER s texty Josefa Kainara dokonce staženo z distribuce. Michal Prokop v mezidobí (do obnovení kapely v roce 1978) působil ve skupinách Flamengo, Jazz Q a Šest strýců. V roce 1984 dochází k osudovému setkání s básníkem Pavlem Šrutem a skladatelem Petrem Skoumalem. Z této spolupráce vzniklo jedno z nejlepších alb 80. let Kolej Yesterday. Kapela obnovila svoji činnost na přelomu tisíciletí (2000...) a ve stejné sestavě vystupuje až do dnešních dnů. Mezi lety 1968 až 2012 kapela vydala celkem osm studiových alb.

Klub Oko Havlíčkův Brod, 49.6082814N, 15.5775706E, www.kluboko.cz.

Vstupné v předprodeji i na místě: 400 Kč. Koncert je na stání.

Předprodej: Obchůdek Tulipán Havlíčkův Brod nebo www.smsticket.cz.

Parkování: před klubem (parkoviště Smetanovo náměstí – po 18. hodině bez poplatku).
 

Vystupující

Michal Prokop (CZ) – web

Více informací

MICHAL PROKOP (* 13. srpna 1946)

Pro mnohé kritiky a fanoušky nepřekonatelný zpěvák, který svou plodnou hudební kariéru, jež bývá spojována právě s kapelou Framus Five a hudebními žánry blues, rock a soul, zahájil v době vysokoškolských studií v 60. letech. Hudební osobnost s širokým záběrem činností – skladatel, kytarista, moderátor, bývalý politik, je nositelem významných ocenění jako jsou Řád umění a literatury Francouzské republiky (1995), titul nejlepší zpěvák 1. československého Beatového festivalu v Praze (1967) nebo zpěvák roku časopisu Melodie (1988) a držitel několika platinových a zlatých desek a dvojnásobný člen Beatové síně slávy Radia Beat (2007, 2017).

LUBOŠ ANDRŠT (* 26. července 1948) (www.lubosandrst.cz)

Jedna z nejvýraznějších českých kytarových ikon. Všestranný hudebník a skladatel, který čerpá inspiraci především z oblasti blues a jazzu. Jeho kytarové mistrovství je zaznamenáno na 45 albech. Je autorem hudební publikace Jazz Rock Blues, lektorem hudebních seminářů pro kytaristy a autorem vzdělávacího pořadu České televize „Kytarová klinika“. Společně s Michalem Prokopem a Janem Hrubým vystupují také v projektu Unplugged.

JAN HRUBÝ (* 3. prosince 1948)

Český rockový houslista, svérázná osobnost bigbeatové scény. Od roku 1975 až po zákaz zpívání pro Vladímíra Mišíka v roce 1982 byl členem Etc… S Michalem Prokopem a Lubošem Anrštem vystupuje od roku 1987 v jejich akustickém triu (Unplugged). Ve studiu nahrával houslové party mnoha skupin (Marsyas, C& K Vocal, Jazz Q, Jan Spálený a mnoho dalších). Na počátku 90. let jej ovlivnil keltský rock a vydává desky se svojí skupinou Kukulín.

PAVEL RAZIM - bicí nástroje (www.pavelrazim.com)

Absolvent Vojenské konzervatoře v Roudnici nad Labem jako hráč na bicí nástroje. Za zmínku z jeho profesionální kariéry u Posádkové hudby Praha stojí přehrání několika stovek různých státních hymen v rámci vítání delegací. Zásadním zlomem byl jeho odchod z armády v roce 1995 a první angažmá ve skupině YoYo band. V současné době pracuje jako vedoucí oddělení bicích nástrojů Pražské konzervatoře.

JAN KOLÁŘ – klávesy, zpěv

ZDENĚK „WIMPY“ TICHOTA – baskytara

„Začínal jsem jako kytarista a mým směrem byl hard rock, zajímali mě třeba Van Halen. Chodil jsem na lekce kytary ke Zdeňkovi Fišerovi a chtěl jsem, aby mě tyhle písničky naučil. Těmi Van Halen jsem mu dost zamotal hlavu… ale většinou, má-li mít muzika groove, stejně nakonec basa sklouzne do nějakého ostinátního doprovodu. Ona by takových basistů (hrajících volně) mohla být spousta, ale mám pocit, že se to od nich nechce.“ (https://jazz.rozhlas.cz/zdenek-wimpy-tichota-po-basistech-se-free-hra-obvykle-nevyzaduje-5182434)

JIŘÍ ŠÍMA – saxofon, zpěv

Současně vystupuje s kapelou YoYo Band (od roku 1986). Hrál též s kapelami Babalet, Yandim Band, J.A.R., Classic Rock´n´roll Band.

ROMAN NĚMEC – trubka

(Ke změně na postu trumpetisty došlo na konci dubna 2018, kdy Roman Němec nahradil po více než jedenácti letech Romana "Bobíka" Kubáta.)

Cross party:

VÁCLAV KOUBEK (* 2. března 1955) (www.vaclavkoubek.cz)

Nezaměnitelný český písničkář z harmonikou. V posledních letech sloučil své aktivity do Vesnického klubu v jihočeských Chotěmicích za účelem "kulturní obrody obce". Vedle vydané sbírky písňových textů je autorem pěti povídkových knih.

After party:

BASS (https://www.facebook.com/bassrockreunion/) – legendární původně herálecká kapela s frontmanem Jaroslavem „Boříkem“ Bořilem a kytarovým mágem Jiřím, „Fančkem“ Douchou. Kapela v roce 2017 obnovila svoji činnost.

Line up:

21:00 FRAMUS FIVE

22:30 Václav Koubek (v baru Oko)

23:30 BASS

*****

Šestý ročník ROCK FOR BOOK je součástí koncertního projektu GOLDEN_EYE.HB (podzim) 2018:

27.09.2018 Miloš Meier – DRUMMING SYNDROME (www.milosmeier.com)

05.10.2018 Michal Prokop & FRAMUS FIVE / Václav Koubek / BASS

19.10.2018 SUPERGROUP.CZ (Michal Pavlíček, Kamil Střihavka a spol.) (http://www.rocking.cz/supergroup) / JAZZ JOINT (http://bandzone.cz/jazzjoint)

2.11.2018 SKINNY MOLLY (USA) Mike Estes ex-Lynyrd Skynyrd (https://www.skinnymollyrocks.com/) / PUMPA (http://www.pumparock.cz/) / TRAFFIC JAM (www.stockfest.cz/traffic-jam)

Přenosný pas na tři koncerty + Drumming Syndrome od začátku do konce za 1.000 Kč JIŽ V PRODEJI – Obchůdek Tulipán nebo www.smsticket.cz.

Bližší informace o koncertu a rezervace: e-mail: kletecka@thb.cz, tel. 602 567 728