Předprodej byl ukončen

Jiří Pazour: Géniové světové hudby v klavírních proměnách
HUDBA Jazz / Blues / Klasika

Jiří Pazour: Géniové světové hudby v klavírních proměnách

středa 14.2.2018 od 19:00
Komorní sál Pražské konzervatoře, Praha

O akci

Hudební skladatel a klavírní improvizátor Jiří Pazour, kterého hudební veřejnost zná především z jeho sólových Večerů klavírní improvizace, přichází s novým koncertním programem, ve kterém jedinečným a neopakovatelným způsobem představuje známá díla českých a světových skladatelů v nové hudební podobě. Klavírista vám s­ vtipným a milým průvodním slovem zahraje například Smetanovu Vltavu v různých hudebních stylech, nebo originálním způsobem promění hudební téma klavírního koncertu b moll Petra Iljiče Čajkovského. Uslyšíte také originální zpracování skladeb Ludwiga van Beethovena, Antonína Dvořáka, George Gershwina a dalších autorů. Budete mít možnost porovnat, jak by tyto skladby mohly znít, kdyby je vytvořil například génius klasicismu Wolfgang Amadeus Mozart nebo třeba americký skladatel 20. století Leonard Bernstein.

S Jiřím Pazourem zažijete nevšední večer nejen prvotřídní klavírní hry, ale především večer živelných, strhujících a inspirací nabitých improvizací a hudebních proměn.

Jak už bývá u koncertů Jiřího Pazoura zvykem, v druhé části programu si budete moci sami zvolit témata, která bude Jiří Pazour zpracovávat. Tato část koncertu není nikdy stejná, pokaždé zní nová hudba. Budete mít možnost sledovat, jakým způsobem se proměňují známé melodie a jak přímo na místě vznikají nové hudební skladby.

Více informací

JIŘÍ PAZOUR

Pod vedením Vadima Petrova absolvoval obor skladba na Pražské konzervatoři a pod vedením Vladimíra Topinky obor klavír. Ve studiu skladby pokračoval na Akademii múzických umění u prof. Václava Riedlbaucha. Jeho skladby jsou pravidelně vysílány Českým rozhlasem, vydávány na zvukových nosičích a nacházejí se v repertoáru špičkových českých i zahraničních sólistů a souborů. V této oblasti zaznamenal mimořádný úspěch i v zámoří, když jeho skladba "Probuzení perel" zazněla v roce 2014 v provedení souboru Chamber Soloist of Detroit v USA. Koncertní činnost je zaměřena převážně na klavírní improvizace, které si získaly svou dynamikou, spontánností a rozmanitostí velkou popularitu jak doma, tak i v zahraničí. Koncertní klavírní improvizace často propojuje s dalšími uměleckými oblastmi, především s výtvarným uměním a poezií. Svých hudebně improvizačních schopností využívá také v oblasti muzikoterapie. Je pedagogem na Pražské konzervatoři, kde v současnosti vyučuje předměty Hra z listu a Klavírní improvizace. Jiří Pazour je jediným českým zástupcem v Mezinárodní společnosti pro improvizovanou hudbu - ISIM. 

Více zde: http://www.jiripazour.cz/