Předprodej byl ukončen

Tara Fuki
HUDBA World music / Ethno / Folk / Jazz / Blues / Klasika

Tara Fuki

středa 2.5.2018 od 21:00
Music Lab, Brno

O akci

TARA FUKI

Hudba z pavoučích vláken země snů tiše rozplétá melancholický eros krajiny... 

v něm odkrývá hlasy, které konejší.

Hudba dua Tara Fuki je naprosto svébytná (své kořeny má ve společných improvizacích, které jsou postupně hlouběji propracovávány), křehce dynamická a výrazově nesmírně bohatá. Obohacená o otisky různých hudebních stylů s příchutí dálek, vytváří originální krasohled ženského nitra. 

Jejich písně pro dvě dřevěná těla, protkaná mazlivým zvukem polštiny, vytváří na první poslech křehkou pavučinu tónů, která se mávnutím smyčce dokáže měnit v nebezpečnou past.

Od svého vzniku slaví Tara Fuki koncertní úspěchy po celé Evropě (ČR, Slovensko, Francie, Německo, Itálie, Rakousko, Švédsko, Polsko, Rusko, Ukrajina, Jugoslávie, Rumunsko, Holandsko, Anglie...) a střední Americe. V letech 2005—2007 Tara Fuki prezentovaly Českou republiku dětským představením Kapka ve Francii. Za svou hudbu obdržely ocenění české Akademie populární hudby v kategoriích Alternativní hudba-world music a Objev roku za rok 2001 a v kategorii World music za rok 2007. V roce 2007  vystoupily jako první česká kapela na mezinárodním hudebním veletrhu WOMEX ve španělské Seville. V roce 2015 získaly cenu odborné poroty na showcasovém festivalu Czech music crossroads.

Na své poslední řadové desce Winna se duo opět vrací ke svým kořenům: k čistým a křehkým písničkám, bez hostů, bez elektroniky… jen dvě cella, dva krásné hlasy a dvě svébytné dámy.

Více informací

Diskografie :

Auris (2007)

Kapka (2003

Piosenki do snu (2001)

Sens (2010)

Winna (2014)

The Best of Tara fuki (2015) – vyšlo i na vinylu

 

Tara fuki :

Andrea Konstankiewicz-Nazir - dále hrála v kapele BOO, hudebně-taneční formaci Rale a ve francouzském Kubilai Khan Investigations

Dorota Barová - rovněž zpívala se skupinou Chorchestr a Asyl Akt, nyní hraje v kapelách Kuzmich Orchestra, Vertigo quintet

 

Více na www.tarafuki.eu

Nebo http://indies.eu/umelci/65/tara-fuki/