Předprodej byl ukončen

SmartTalk: Jídelníček sportovce
PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE, JÍDLO

SmartTalk: Jídelníček sportovce

čtvrtek 24.5.2018 od 20:30
Univerzitní kino Scala, Brno

O akci

Co si naložit na talíř, když dáváte zabrat kondičce? Dá se při tréninku zhřešit? Jak si nakalibrovat stravování na svou míru? Zjistěte, jaká strava je vhodná pro vrcholového anebo rekreačního sportovce, které sporty vyžadují větší pozornost z výživového hlediska anebo které doplňky ano a které ne. Svá dlouholetá zjištění a důležité rady přinese výživový poradce a vědecký pracovník Milan Sedliak.

Milan Sedliak bude poutavě vyprávět o tom:

- jestli je strava sportovců výjimečná,

- jestli se může běžný člověk stravovat jako sportovec a jestli se rekreační sportovec může stravovat jako ten vrcholový,

- trendech v rámci stravování (diety paleo, keto) a konkrétním přiřazení aktivity ke zvolené dietě,

- které sporty si vyžadují větší pozornost z výživového hlediska,

- co dělat, když sportovec chce nabrat svalovou hmotu,

- jestli jsou vegetariáni handicapovaní,

- jestli se má výživa diferencovat podle pohlaví.

Po přednášce je připravena diskuze.

Mgr. Milan Sedliak, PhD., IIa

pracuje jako vědecký pracovník na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Komenského v Bratislavě a specializuje se především na hormonální a molekulární změny v kostrovém svalu vyvolané fyzickou zátěží a doplňky stravy. Jako výživový poradce, poradce na doplňky stravy a regeneraci spolupracuje anebo spolupracoval s vícero vrcholovými sportovci, např. s Veronikou Velez-Zuzulovou, Dominikou Cibulkovou, Richardem Pánikem anebo fotbalovým A-týmem ŠK Slovan Bratislava. Pravidelně přednáší o problematice výživy, významu doplňků stravy a rizikách dopingu pro Olympijský výbor SR, různé sportovní svazy, kluby a asociace. Je předsedou Slovenské společnosti pro sportovní výživu.

Více informací

Baví nás poznávat možnosti, lákají nás nové zkušenosti. Série přednášek o tom, jak využít život naplno.