Předprodej byl ukončen

Od klasiky po Gershwina
HUDBA Jazz / Blues / Klasika

Od klasiky po Gershwina

čtvrtek 8.11.2018 od 18:30
České muzeum hudby, Praha

O akci

České saxofonové kvarteto

Roman Fojtíček - soprán saxofon /alt saxofon, Zdenko Kašpar – alt saxofon, Otakar Martinovský – tenor saxofon, Michal Kostiuk – baryton saxofon /tenor saxofon

..

PROGRAM: 

Henry PURCELL                The Fairy Queen Suite  - výběr

Isaak ALBÉNIZ                   Sevilla – výběr

Antonín DVOŘÁK              Česká suita Op. 39, Preludium a Polka

 George GERSHWIN          Rialto Ripples

George GERSHWIN           Three preludes

George GERSHWIN           RHAPSODY IN BLUE

George GERSHWIN           Love is here to stay

George GERSHWIN           Liza

George GERSHWIN           A foggy day

Jaroslav JEŽEK                 Tmavomodrý svět

Více informací

ČESKÉ SAXOFONOVÉ KVARTETO

http://www.czsax.cz/CSQ/Obsazeni.html

Soubor založil v roce 2003 Roman Fojtíček, který prezentuje saxofon též ve spojení s klavírem nebo varhanami a hostuje v řadě předních českých symfonických orchestrů.

Radim Kvasnica, nejmladší člen, je sice absolventem ČVUT, ale saxofonu se intenzívně věnuje od roku 1995 a má za sebou již bohatou praxi z mnoha pražských hudebních formací.

Otakar Martinovský dlouhodobě spolupracuje s řadou pražských jazzových a tanečních orchestrů jako je např. Dixieland Messengers, Traditional Jazz Studio nebo Orchestr Václava Hybše.

Michal Kostiuk má za sebou bohaté muzikantské zkušenosti z orchestru opery Národního divadla a různých žánrově odlišných seskupení (Klezmerim nebo Czech Philharmonic Jazz Band). Je členem Hudby Hradní stráže a Policie ČR.

České saxofonové kvarteto tvoří hráči, kteří ovládají hru na všechny typy nejvíce užívaných saxofonů. Jejich společnou motivací je nejenom dlouhodobý zájem o saxofon, ale i o hru v komorním ansámblu podložený dlouholetými zkušenostmi v klasické i jazzové hudbě.

České saxofonové kvarteto za svou několikaletou existenci odehrálo stovky koncertů a představení po celé České republice. Vystupovalo, mimo jiné, ve Smetanově síni Obecního domu, Dvořákově síni Rudolfina, Zrcadlové kapli Klementina a dalších proslulých koncertních sálech.

České saxofonové kvarteto se prezentuje několika typy programů, ve kterých v plné šíři uplatňuje žánrovou rozmanitost svého reperoáru. V obsazení soprán, alt, tenor a baryton saxofon tak představuje saxofony v hudbě klasické, jazzové, ale netradičně i ve spojení se stepem nebo zpěvem.

ČESKÉ MUZEUM HUDBY

 

eské muzeum hudby (do roku 2001 Muzeum české hudby) je specializovaná část Národního muzea v Praze, zaměřená na materiály s hudební a instrumentální tematikou. Sídlí v přestavěném bývalém kostele svaté Máří Magdalény na adrese Karmelitská 388/2 a 4, Újezd 388/50, Hellichova 388/10, na Malé StraněPraha 1.

Instituce Českého muzea hudby sídlí v majestátní barokně-klasicistní trojlodní budově někdejšího klášterního kostela svaté Máří Magdalény z let 1654–1679 podle návrhu architekta Francesca Carattiho. Náležel k malostranskému dominikánskému klášteru. Kostel, který na tomto místě stával dříve, doložený před rokem 1329, zanikl během husitských nepokojů v roce 1420.

České muzeum hudby sídlí v bývalém kostele sv. Máří Magdalény, klášterním kostele malostranského dominikánského kláštera. Kostel byl v průběhu času postupně přestavován až do dnešní podoby, v minulosti zde sídlil také poštovní úřad (tehdy jediný v Praze), archiv a četnická ubytovna, bylo zde skladiště či dokonce stáje.

Jsou zde vystaveny ukázky starých či vzácných hudebních nástrojů, a to jak z dílen renomovaných nástrojařů, tak lidové nástroje. Dále významné originální notové zápisy vybraných hudebních skladeb, dokumenty vztahující se k jednotlivým hudebníkům, staré gramofonové desky a další hudební artefakty včetně ukázek jednotlivých hudebních nahrávek.

Někdejší hlavní chrámová loď slouží také jako koncertní síň.

 

STRUČNĚ Z HISTORIE KONCERTNÍ AGENTURY FIDELIO

Koncertní a umělecká agentura Fidelio, s. r. o. resp. její předchůdce, obč. sdružení FIDELIO bylo založeno již v roce 2001 a působíme v současné době zejména v Praze, ale příležitostně pořádáme koncerty i v jiných městech - České Budějovice, Český Krumlov, Plzeň a od roku 2017 také Brno.  Za 17let (2002-2018), po kterou sdružení a navazující subjekty na trhu působí, jsme uspořádali více než 500 koncertů v mnoha městech České Republiky. Naše koncerty vyposlechlo více než 44 000 posluchačů.