Předprodej byl ukončen

František Blázen
FESTIVAL, PRO DĚTI

František Blázen

neděle 24.6.2018 od 14:00
Biograf Úštěk, Úštěk

O akci

FRANTIŠEK BLÁZEN

Příběh o svatém showmanovi. One man show o sv. Františku z Assisi, který chtěl být skromný – a šly za ním davy. Autorský projekt inspirovaný narativním divadlem Daria Fo.     

Když František kázal, tak při tom tančil a zpíval, proto je i vyprávění o Františkovi roztančené a rozezpívané. Byl to svým způsobem extremista; když plnil svoje poslání, tak nešetřil tělo, a tak se taky snažím moc nešetřit a zkoumat hranice svých sil.     

"Bratři vepři, sestry svině! Milá prasata! Pochválen buď náš Stvořitel, neboť on vás krmí, dává vám pomeje a šrot, dává vám bahno, ve kterém se můžete rochnit. Oslavujte Pána, dobrořečte a chrochtejte mu!"                     Sv. František 

Vyprávění legend bylo u samého počátku evropského divadla, tak se inspiruji u jarmarečních vypravěčů a u začátků commedie dell arte a hledám vyjádření, které je zábavné pro dnešního diváka. Mám totiž pocit, že vyprávění příběhů mezi lidmi ubývá, a tak chci vyprávět.

 

Sv. František - Jan Horák

Vystudoval Divadelní akademii můzických umění v Praze. Jeho hereckými pedagogy byly Jaroslava Adamová, Věra Galatíková a Ladislav Mrkvička.

Od roku 2007 do 2013 působil ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti. Angažmá ukončil po přestěhování do Roudnice nad Labem, od té doby je hercem na volné noze a spolupracuei na nezávislých projektech nebo vytváří své vlastní. Působí jako herecký lektor ve studentské divadelní skupině OLDstars (www.oldstars.cz).