Předprodej byl ukončen

Moc bezmocných – Divadlo Feste (Open Air Program)
FESTIVAL, DIVADLO

Moc bezmocných – Divadlo Feste (Open Air Program)

pátek 29.6.2018 od 21:00
Gočárovo schodiště, Hradec Králové

O akci

Akce se koná v rámci divadelního festivalu Open Air Program Hradec Králové.

21:00 | Gočárovo schodiště
Václav Havel
MOC BEZMOCNÝCH
Divadlo Feste, Brno

Tato site-specific inscenace přirozeně nevzniká v tradičních divadelních prostorách. Diváci mohou pokaždé zhlédnout novou, původní verzi, která pracuje s charakterem veřejného prostoru daného místa. Na základě vydání Charty 77 je Václav Havel vzat do vazby, na jejíž podmínky, jak sám později doznává, nebyl připraven. Přes všechny snahy udržet svoje tělo i duši v kondici (z diáře vyplývá, že Havel hodně cvičí, učí se anglicky a čte) v něm vazba stále více vyvolává paniku a úzkost. Představení trvá 70 minut.

 

Divadlo Feste je angažovaná kulturní platforma s těžištěm v divadelním umění. Způsob práce, divadelní žánry a dramaturgická rozhodnutí odvíjí od společensko-politických problémů, které se snaží komentovat, nahlížet nebo představovat veřejnosti. Divadlo Feste je nezávislé profesionální divadlo působící v Brně osmým rokem. Za tu dobu uvedlo 20 inscenací, které prezentovalo v Brně, po celé ČR a v zahraničí. Zaměřuje se na tabuizovaná, sociální a politická témata, často pracuje s historickými momenty a postavami. Jádro souboru tvoří profesionální umělci, ale také neherci, kteří se ocitli v obtížné životní situaci.

Prodej vstupenek

Smsticket předprodej bude ukončen půl hodiny před začátkem představení. Poté bude zahájen doprodej zbylých vstupenek v Infocentru v Žižkových sadech.