Festival Pacovský poledník
HUDBA Rock / World music / Ethno / Folk, FESTIVAL, DIVADLO

Festival Pacovský poledník

17. srpna od 20:00 – 19.8.
Zámecký areál a Sokolovna, Pacov
Vstupenka do mobilu

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

od 100 bez dalších poplatků do 250 Zobrazit ceny
předprodej končí 17. srpna

Marta Topferová Trio

MARTA TOPFEROVÁ TRIO (Česko, Slovensko) Pátek 17. SRPNA 2018, 20:00, zámecký sál Pacov, děti do 12 let zdarma. Začneme česky a španělsky, mezinárodně, takřka globálně. Taková je totiž Marta. Světově uznávaná představitelka „worldmusic“, procestovala Evropu, USA, Kanadu, Argentinu a Thajsko a objevuje se na významných pódiích jako např. Queen Elizabeth Hall v Londýně, Blue Note v New Yorku nebo Bardentreffen Festival v Norimberku. Deník London Times ji charakterizoval jako „jednu z nejpůvabnějších interpretek lidové hudby Latinské Ameriky“. Marta vydala devět alb, V Pacově zahraje společně s Marcelem Comendantem (cimbál) a Stanislavem Palúchem (housle).

Základní cena 100 Kč Koupit

Normální debil - Divadlo Pecka

NORMÁLNÍ DEBIL (Divadlo Pecka) Sobota 18.8.2018, 13:30 - 15:30, Sokolovna Pacov - vstupné na místě 300,- Představení není vhodné pro diváky mladší 11 let. Retro komedie Normální debil (Deník puberťáka aneb mé dětství v socialismu) vznikla na motivy stejnojmenné knihy Roberta Bellana. Základem vyprávění jsou příhody z autorova dětství prožitého v tehdejším Československu. Během večera plného humoru, nadsázky i nostalgie se ocitneme například v socialistické domácnosti, ve škole, na fotbalovém hřišti, v nemocnici, nebo třeba i na překvapivě hřbitovním sexuálním večírku.

Základní cena 200 Kč Koupit

Putin lyžuje - Divadlo Líšeň

PUTIN LYŽUJE (Divadlo Líšeň) Sobota 18. SRPNA 2018, 20:00 - 21:00, stan pro 80 diváků, zámecký areál. Jevištní reportáž na motivy knihy ruské novinářky Anny Politkovské zavražděné v roce 2006 zpracovává téma nástupu Putina k moci a směřování Ruska k totalitě. Inscenace se hraje ve vojenském stanu, nejvýraznějším jevištním prvkem je velký psací stůl, sloužící jako dějiště pro „výjevy z Ruska”.

Základní cena 100 Kč Koupit

Clarinet Factory, Ukulele orchestra jako Brno,..

Hudební program v zámecké zahradě. Sobota 18.8. 16:00 - 00:00. Clarinet Factory, Ukulele orchestra jako Brno, Gingerhead, Longital, The Bladderstones Vstupné na místě 350,- a děti do 12 let zdarma.

Základní cena 250 Kč Koupit

Výprava 2018

VÝPRAVA 2018 (Ondřej Smeykal, Bear Love, Andrew Begay, Rachel Shield). Neděle 19.8., 15:00 - 17:00, zámecký areál, vstupné na místě 350,- a děti do 12 let zdarma. Mezinárodní projekt Výprava 2018 je určené hlavně milovníkům akustické hudby, archaických nástrojů a jejich spojení s geniem loci české krajiny a architektury. Po loňské odmlce se Bear Love, britský hráč na obří gong (220cm), Andrew Begay navažský flétnista z Arizony USA a Ondřej Smeykal, český hráč na didgeridoo, opět chystají rozeznít na jejich měsíčním turné Českou republiku. Letošní putování nově doplní australská aboriginská umělkyně Rachel Shield – zpěvačka a vypravěčka. Jejich vystoupení lze těžko nazvat koncertem. Je to spíše společné ladění se, rozjímání, ponor do vibrací jejich nástrojů a vnímání souzvuku s místem.

Základní cena 250 Kč Koupit

Smooth Life

SMOOTH LIFE (Husam Abed,Dafa Puppet Theatre). 2. představení 20–21 hod. Diváci budou na závěr pohoštěni tradičním palestinským jídlem. Sólová autobiografie, loutkové představení a vyprávění příběhů a událostí z rodinného života Palestince, který se narodil a vyrostl v utečeneckém táboře. Husam je absolventem katedry loutkového a alternativního divadla pražské DAMU a založil Dafa Puppet Theatre (Jordánsko/ČR). Věnuje se režii loutkových představení, spolupracoval s umělci z řady zemí. Vytvořil vlastní inscenační formu mísící prvky vyprávění (storytelling) a loutkového divadla. Je spoluzakladatelem festivalu Flying Freedom (Polsko) a Amman Theatre Lab (Jordánsko) a členem loutkářské organizace UNIMA (Francie). Představení The Smooth Life bylo uvedeno na festivalech v ČR i v zahraničí (Polsko, Norsko, Rumunsko, Jordánsko, Slovinsko ad.) a získalo v roce 2015 cenu poroty International Theatrical Festival (Łomża, Polsko) za originální umělecký tvar.

Základní cena 200 Kč Koupit

O akci

Festivalový víkend plný hudby a divadel

Po roční odmlce jsme se na začátku tohoto roku pustili do příprav festivalu. Pacovský poledník posedmnácté, začne sedmnáctého. Co uvidíte a uslyšíte? Letošní program bude hodně mezinárodní, zahrnuje jak hudbu, tak divadla.

Program festivalu:

http://polednik.cz/program-festivalu-2018/

Představení

Marta Topferová Trio (Česko, Slovensko)

PÁTEK 17. SRPNA 2018, 20:00, zámecký sál Pacov

cena na místě 200,-, děti do 12 let zdarma

Začneme česky a španělsky, mezinárodně, takřka globálně. Taková je totiž Marta. Světově uznávaná představitelka „worldmusic“, procestovala Evropu, USA, Kanadu, Argentinu a Thajsko a objevuje se na významných pódiích jako např. Queen Elizabeth Hall v Londýně, Blue Note v New Yorku nebo Bardentreffen Festival v Norimberku. Deník London Times ji charakterizoval jako „jednu z nejpůvabnějších interpretek lidové hudby Latinské Ameriky“. Marta vydala devět alb, V Pacově zahraje společně s Marcelem Comendantem (cimbál) a Stanislavem Palúchem (housle). 

 

Normální debil - Divadlo Pecka

Sobota 18.8.2018, 13:30 - 15:30, Sokolovna Pacov

Vstupné na místě 300,- Představení není vhodné pro diváky mladší 11 let.

Retro komedie Normální debil (Deník puberťáka aneb mé dětství v socialismu) vznikla na motivy stejnojmenné knihy Roberta Bellana. Základem vyprávění jsou příhody z autorova dětství prožitého v tehdejším Československu. Během večera plného humoru, nadsázky i nostalgie se ocitneme například v socialistické domácnosti, ve škole, na fotbalovém hřišti, v nemocnici, nebo třeba i na překvapivě hřbitovním sexuálním večírku.

 

Putin lyžuje - Divadlo Líšeň

SOBOTA 18. SRPNA 2018, 20:00 - 21:00, stan pro 80 diváků, zámecký areál

Jevištní reportáž na motivy knihy ruské novinářky Anny Politkovské zavražděné v roce 2006 zpracovává téma nástupu Putina k moci a směřování Ruska k totalitě. Inscenace se hraje ve vojenském stanu, nejvýraznějším jevištním prvkem je velký psací stůl, sloužící jako dějiště pro „výjevy z Ruska”.

 

Clarinet Factory, Ukulele orchestra jako Brno,..

Hudební program v zámecké zahradě. Sobota 18.8. 16:00 - 00:00

Vstupné na místě 350,- Děti do 12 let zdarma.

Clarinet Factory, Ukulele orchestra jako Brno, Gingerhead, Longital, The Bladderstones

 

Výprava 2018 (Ondřej Smeykal, Bear Love, Andrew Begay, Rachel Shield)

Neděle 19.8., 15:00 - 17:00, zámecký areál, Vstupné na místě 350,- Děti do 12 let zdarma

Mezinárodní projekt Výprava 2018 je určené hlavně milovníkům akustické hudby, archaických nástrojů a jejich spojení s geniem loci české krajiny a architektury. Po loňské odmlce se Bear Love, britský hráč na obří gong (220cm), Andrew Begay navažský flétnista z Arizony USA a Ondřej Smeykal, český hráč na didgeridoo, opět chystají rozeznít na jejich měsíčním turné Českou republiku. Letošní putování nově doplní australská aboriginská umělkyně Rachel Shield – zpěvačka a vypravěčka. Jejich vystoupení lze těžko nazvat koncertem. Je to spíše společné ladění se, rozjímání, ponor do vibrací jejich nástrojů a vnímání souzvuku s místem. 

 

Smooth Life

2. představení 20–21 hod. 

Diváci budou na závěr pohoštěni tradičním palestinským jídlem. 

Vstupné na místě 300 Kč - v prodeji celkově pouze 8 vstupenek.

Sólová autobiografie, loutkové představení a vyprávění příběhů a událostí z rodinného života Palestince, který se narodil a vyrostl v utečeneckém táboře. Husam je absolventem katedry loutkového a alternativního divadla pražské DAMU a založil Dafa Puppet Theatre (Jordánsko/ČR). Věnuje se režii loutkových představení, spolupracoval s umělci z řady zemí. Vytvořil vlastní inscenační formu mísící prvky vyprávění (storytelling) a loutkového divadla. Je spoluzakladatelem festivalu Flying Freedom (Polsko) a Amman Theatre Lab (Jordánsko) a členem loutkářské organizace UNIMA (Francie). Představení The Smooth Life bylo uvedeno na festivalech v ČR i v zahraničí (Polsko, Norsko, Rumunsko, Jordánsko, Slovinsko ad.) a získalo v roce 2015 cenu poroty International Theatrical Festival (Łomża, Polsko) za originální umělecký tvar.