Předprodej byl ukončen

Bílá nemoc
DIVADLO

Bílá nemoc

sobota 29.9.2018 od 12:30
Bývala vojenská nemocnice, Terezín

O akci

Unikátní zpracování notoricky známé Čapkovy Bílé nemoci s prvky divadelní bojovky a site specific. V prostorách staré vojenské nemocnice města Terezín se odehrávají dramata vůdčích aktérů. Diváci, svědci, účastníci této události si mohou vybrat zda uvidí příběh z pohledu barona, dvorního rady anebo maršála. Staňte se doktorem, vojákem či zaměstnancem zbrojního průmyslu. Neváhejte a rezervujte si vstupenky do své vysněné skupiny včas, místa jsou omezena!

Skupiny (vyberete si při koupi vstupenek, později není možno volbu měnit):

BARON KRÜG

Uvažovali jste o práci ve zbrojařském průmyslu? Možná hledáme právě Vás! Pracujte pro Barona Krüga, kariérní růst zajištěn!

Všudypřítomná touha po válce dopadá obzvlášť tíživě na zbrojařské podniky Barona Krüga. Výroba musí být navýšena za každou cenu, a to i za cenu lidských životů. Co ale dělat, když pracovníci umírají po desítkách kvůli pandemii takzvané Bílé nemoci? Co dělat, pokud jste vlastníkem zbrojařských závodů a jediný způsob, jak zachránit sebe i své kolegy je… přestat zbrojit? Staňte se součástí korporátu a odhalte jeho temná tajemství…rozhodněte, zda to bude Stát anebo Vy.

MARŠÁL

Jednou jste vojáci, tak se podle toho chovejte!

Lákají vás od malička zbraně a celé noci koukáte na vojenské filmy? Pouštíte si tajně záznamy z německých vojenských přehlídek? Pak je tato skupina právě pro tebe, vojíne! Přidej se k maršálovi na jeho cestě k věčné slávě! Ano, mluvím s tebou! Pomoz svému státu odhalit zapeklité praktiky doktorů v čele s pověstným doktorem Galénem a obhaj svou čest! Čeká tě výcvik a práce v terénu, pro opravdového diváka!

DVORNÍ RADA

Ale, pane kolego…  

Vítejte na Lilienthalově klinice! Jako odborníci jistě chápete, že věda nikdy nespí. Uděláme vše, abychom předvedli společnosti, že nezahálíme. Nejprve se seznámíte s předními odborníky naší světově známé kliniky, která samozřejmě mezi prvními podchytila zhoubnou pandemii, šířící se naší společností. Skoro. Tedy, podchytila a máme jisté výsledky. Měřitelné. Ano. Pochyby jdou ve vědě stranou. A my nejsme pouze lékaři, my především sloužíme našemu státu! Vítejte na Lilienthalově klinice!

Více informací

Základní pravidla:

Následujte vůdce své skupiny nebo toho, kdo Vám bude jednoznačně přidělen.

Neopouštějte trasu vyznačenou vůdcem skupiny, ani na vlastní nebezpečí!

Nemluvte, pokud k tomu nebudete vyzváni.

Pokud jste vyzváni, mluvte.

Buďte vstřícní k účastníkům, zraněným nebo zemřelým.

Pozn. Představení není vhodné pro malé děti nebo účastníky neschopných aktivního pohybu (obsahuje chození po schodišti a není bezbariérové).

---------------------------------------------------------------------------------------

Režie: Ladislav Karda

Dramaturgie: Anna Luňáková

Scénografie: Karolína Jansová a Natálie Košťálová

Produkce: Adam Lauer

Obsazení:

Dvorní rada Sigelius: Jáchym Sůra

Baron Krüg: Vojtěch Vondráček

Maršál: Petra Vindyšová

Galén: David Hůlka

1. asistentka: Klára Miklasová

2. asistentka: Natálie Nováková

Sestřička: Tanita Yankova

Ministr propagandy: Pavel Trochta

Ministryně zdravotnictví: Lucie Vopatová

Plukovník: Adam Vošvrda

Otec: Jan Klindera

Matka: Štefánie Šubová

Vrátná: Eva Šťepánková

Pobočník: Sára Šimunčíková

Ředitel účtárny: Martin Doucha

Deratizátor: Aneta Schmidtová

 

DÉLKA PŘEDSTAVENÍ: 100 - 120 minut