Alexander Rybak
HUDBA Pop / World music / Ethno / Folk

Alexander Rybak

středa 20. února od 20:00
Fléda, Brno
Vstupenka do mobilu
Cena 550 bez dalších poplatků

Zaplatit můžeš SMSkou, kartou, převodem nebo PayPalem

předprodej končí 20. února

Zaplatit můžeš SMSkou, kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

Brno přivítá jednoho z nejvýraznějších folko-popových hudebníků současnosti. Alexander Rybak, narozený v běloruském městě Minsk, pochází z hudebně velice aktivní rodiny. Otec věhlasný běloruský houslista, matka špičková klavíristka. Alex již od narození vyrůstal v hudebním prostředí a možná uměl dříve držet smyčec, než chodit a mluvit. Už ve svých mladých letech se učil hrát na housle a klavír. Tyto hudební nástroje uslyšíte i v jeho aktuální tvorbě, kde povětšinou tvoří doprovod jeho hlasu. I přesto, že už v jeho 4 letech se svými rodiči přestěhoval do Norska, v jeho produkci jsou silně cítit jeho východní kořeny.

Za zlomový bod jeho kariéry se dá považovat vítězství norského národního kola pěvecké soutěže Eurovize 2009 a následný postup do evropského finále. To se konalo v Moskvě, kde se mu se svým vlastním singlem "Fairytale" podařilo získat i celkové evropské prvenství a tak se nesmazatelně zapsat do hudební historie. Singl "Fairytale" následně bourá hitparády po celé Evropě. O rok později vydává další veleúspěšný hit "Europe's Skies".
Severovýchodní folko-pop v podání Rybaka bude možné na živo slyšet 20. února 2019 v Brně v klubu Fléda. Na koncertě vystoupí spolu s estonskou operní sopranistkou Eline Nechayevovou. 

Vstupenka na tento koncertní večer by mohla být krásným dárkem pod vánoční stromeček vlastně téměř pro kohokoliv, kdo je kulturně aktivní a tento hudební směr mu není úplně cizí.

Vystupující

Alexander Rybak (NO) – http://www.alexanderrybak.com/