Předprodej byl ukončen

Marta Töpferová & Alejandro Soto Lacoste
HUDBA World music / Ethno / Folk

Marta Töpferová & Alejandro Soto Lacoste

středa 26.9.2018 od 20:00
Divadlo 29, Pardubice

O akci

Chilská cueca, argentinská chacarera, venezuelské joropo a další latinskoamerické i autorské písně v podání mezinárodně renomované zpěvačky worldmusic Marty Töpferové s doprovodem chilského multiinstrumentalisty Alejandra Soto Lacoste

Vystupující

Marta Töpferová (CZ) – http://www.martatopferova.com/

Více informací

Ojedinělý sametový hlas Marty Töpferové přenese posluchače do nevšední a temperamentní hudební krajiny. Marta Töpferová je jednou z nejzajímavějších zpěvaček a písničkářek své generace, jejíž tvorba dosáhla mezinárodního uznání. V mládí zpívala klasickou a lidovou hudbu ve sborech v Čechách a ve Spojených státech. Po emigraci do USA v roce 1987 se naučila plynně španělsky a prosadila se jako osobitá umělkyně a skladatelka latinskoamerické hudby. Od roku 2004 zahájila svá mezinárodní turné a začala se objevovat na pódiích a festivalech po celém světě. Etablovala se na hudební scéně v New Yorku a spolupracuje s nejlepšími hudebníky z oblasti latiny, jazzu i vážné hudby a tato zkušenost se odráží v jedinečném stylovém mixu její vlastní tvorby. V roce 2012 se Marta vrátila do Čech a začala psát písně v rodném jazyce inspirované moravským folklórem a slovanskou hudbou pro její nový soubor Milokraj. Vedle toho koncertuje např. s cimbálovou virtuoskou Zuzanou Lapčíkovou a věnuje se i interpretaci písní Leoše Janáčka a Bohuslava Martinů.

Chilský písničkář a multiinstrumentalista Alejandro Soto Lacoste je předním hudebníkem chilské hudební scény. Studoval kompozici, hru na klavír, kytaru, akordeon a zpěv. Intenzivně se věnuje latinskoamerické lidové hudbě a populární písni, skládá a spolupracuje s hudebníky jako je známý chilský písničkář Nano Stern, skupina Aranto a mnoho dalších. Posledních deset let žije v Německu a působí převážně na berlínské hudební scéně. 

www.martatopferova.com