Marta Töpferová & Alejandro Soto Lacoste
HUDBA World music / Ethno / Folk

Marta Töpferová & Alejandro Soto Lacoste

středa 26. září od 20:00
Divadlo 29, Pardubice
Vstupenka do mobilu

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

od 80 bez dalších poplatků do 160 Zobrazit ceny
do konce předprodeje dva dny

Základní vstupenka

Základní cena 160 Kč Koupit

vstupenka pro držitele ISIC, IYTC, ITIC, ALIVE

Vstupenku je možné koupit pouze na místě v den konání akce. Ke vstupence je nutné předložit platný průkaz ISIC, IYTC, ITIC nebo ALIVE.

Základní cena 80 Kč

O akci

Chilská cueca, argentinská chacarera, venezuelské joropo a další latinskoamerické i autorské písně v podání mezinárodně renomované zpěvačky worldmusic Marty Töpferové s doprovodem chilského multiinstrumentalisty Alejandra Soto Lacoste

Vystupující

Marta Töpferová (CZ) – http://www.martatopferova.com/

Více informací

Ojedinělý sametový hlas Marty Töpferové přenese posluchače do nevšední a temperamentní hudební krajiny. Marta Töpferová je jednou z nejzajímavějších zpěvaček a písničkářek své generace, jejíž tvorba dosáhla mezinárodního uznání. V mládí zpívala klasickou a lidovou hudbu ve sborech v Čechách a ve Spojených státech. Po emigraci do USA v roce 1987 se naučila plynně španělsky a prosadila se jako osobitá umělkyně a skladatelka latinskoamerické hudby. Od roku 2004 zahájila svá mezinárodní turné a začala se objevovat na pódiích a festivalech po celém světě. Etablovala se na hudební scéně v New Yorku a spolupracuje s nejlepšími hudebníky z oblasti latiny, jazzu i vážné hudby a tato zkušenost se odráží v jedinečném stylovém mixu její vlastní tvorby. V roce 2012 se Marta vrátila do Čech a začala psát písně v rodném jazyce inspirované moravským folklórem a slovanskou hudbou pro její nový soubor Milokraj. Vedle toho koncertuje např. s cimbálovou virtuoskou Zuzanou Lapčíkovou a věnuje se i interpretaci písní Leoše Janáčka a Bohuslava Martinů.

Chilský písničkář a multiinstrumentalista Alejandro Soto Lacoste je předním hudebníkem chilské hudební scény. Studoval kompozici, hru na klavír, kytaru, akordeon a zpěv. Intenzivně se věnuje latinskoamerické lidové hudbě a populární písni, skládá a spolupracuje s hudebníky jako je známý chilský písničkář Nano Stern, skupina Aranto a mnoho dalších. Posledních deset let žije v Německu a působí převážně na berlínské hudební scéně. 

www.martatopferova.com