Závěrečný slavnostní koncert (Republika 100)
HUDBA Jazz / Blues / Klasika, FESTIVAL

Závěrečný slavnostní koncert (Republika 100)

sobota 27. října od 19:00
Katedrála Petrov, Brno
Vstupenka do mobilu

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

od 170 bez dalších poplatků do 220 Zobrazit ceny
do konce předprodeje čtyři dny

Základní vstupenka

Základní cena 220 Kč Koupit

Senioři, studenti

Základní cena 170 Kč Koupit

O akci

Ke 100. výročí založení Československa pořádá letos tradiční brněnský pěvecký sbor Lumír festival Republika 100. Na jaře se svými koncerty navštívil Prahu, na podzim se přesouvá do Brna. V sobotu 20. října zve širokou veřejnost na festival pěveckých sborů na Stadion Sokola Brno 1 v Kounicově ulici (v 15,30 h.). 

Festival ukončí slavnostní koncert na Petrově v sobotu 27. 10. 2018 (od 19. h.), kde vystoupí mj. operní pěvec Richard Novák a varhanice prof. Alena Veselá. Řady „Lumírů“ podpoří Brněnský filharmonický sbor Beseda brněnská, varhaník a regenschori na Petrově Petr Kolař a orchestr. V krásných prostorách katedrály zazní mj. Dvořákovo Te Deum a Biblické písně.

 

Více informací

Podrobnosti na FB @lumir1864 nebo na www.lumir1864.cz.

Lumír je amatérský smíšený pěvecký sbor, který navazuje na 150letou spolkovou tradici. V jeho řadách působí lidé různých profesí, kterým je vlastní individuální zaujetí hudbou i společné nadšení pro sborový zpěv. Sbor má v repertoáru hudbu mnoha žánrů - od úprav lidových písní přes skladby českých i světových autorů z různých hudebních období (od renesance k současnosti) až po spirituály a populárně laděné skladby. V posledních letech sbor spolupracoval také na větších projektech s orchestrem Mladí brněnští symfonikové a se spřátelenými sbory (A. Dvořák: Svatební košile, G. Verdi: Requiem, Z. Pololáník: Missa brevis).

 

Smíšený pěvecký sbor Lumír Brno, dirigent František Ostrý

web: www.lumir1864.cz

FB: @lumir1864