Předprodej byl ukončen

Mucha v Kraftu
HUDBA Rock / Punk

Mucha v Kraftu

sobota 17.11.2018 od 20:00
Kavárna Kraft, Hradec Králové

O akci

Pseudopunková písničkářka Mucha přijíždí do Hradce Králové i se svojí skvělou kapelou. A o hudební podporu se postarají domácí Symptomy deprese.

Mucha je brněnská pseudopunková formace sdružená kolem písničkářky a podivínky Nikoly Muchové, jež se do povědomí společnosti dostala svým nevybíravým vystupováním, podivným účesem a zejména svými provokativními písněmi oslavujícími mužskou neschopnost, genderovou nespravedlnost, různé úchylky, menšinový útlak, život v moravské metropoli a jiné podivnosti života.
S kytarou vystupuje od svých 15 let a tvrdí, že se na ni stále nenaučila hrát.

Kapela Mucha vznikla v roce 2013. Bezprostředně poté, co se Martin Kyšperský z kapely Květy nechal Nikolinou hrou na kytaru doslova uhranout, splašil kytaristu Petra Zavadila (Ty Syčáci, Pluto) a bubeníka Š. Svobodu (Budoár staré dámy, Japka), naučil se v mžiku na baskytaru (Čvachtavý lachtan) a dal vzniknout dodnes působícímu tělesu, jež obráží kluby a festivaly po celém Česku. Na baskytaru ho později vystřídal kongeniální Ondřej Kyas (Hajzli, Opera DIversa a Květy).

Kapela vydala tři vydařená alba a to Slováckou Epopej (2013), Josefene (2014) a Nána (2016). V současné době hojně koncertuje a chystá nahrávání další desky. Kapela hraje aktuálně ve složení Nikola Muchová (zpěv, kytara), Ondřej Kyas (basová kytara), Petr Zavadil (elektrická kytara) a Jaroslav Noga (bicí).

A jako předkapela zahrají Symtomy deprese.

#kafeakultura #krafthradec #pilnackovatovarna #tovarnazije

Kraft sídlí ve dvoře Pilnáčkovy továrny v Hradci Králové. Přes den funguje jako kavárna s výběrovým kafem vhodná pro práci a studium a večer se mění v multižánrový klub. Otevřeno je každý všední den od 10 do 20 hodin plus během kulturních akcí.

Koncert pořádáme s finanční podporou našeho krásného statutárního města Hradec Králové. Moc děkujeme!

 

Vystupující

Více informací

https://www.facebook.com/events/2119806071392670/