Předprodej byl ukončen

Workshop Wagashi
WORKSHOP

Workshop Wagashi

neděle 21.10.2018 od 16:00
Coffetearia Momoichi, Praha

O akci

Zážitek s  Japonskou Domácí Cukrárnou

Podzim – Chryzantéma a Zajíček

Wagashi je označení pro tradiční japonské cukroví, které si nejlépe  vychutnáte se zeleným čajem. A kde? Třeba ve vaší oblíbené japonské kavárně MOMOICHI. Kde si tentokrát budete moct vyzkoušet svoji zručnost a vlastní Wagashi si vyrobit.

Japonské cukrářství není jen po generace udržované řemeslo.  Je to i jistá forma komplexního umění. To spočívá nejen ve schopnosti použití  surovin a  zvládnutí technologie výroby, ale kreativitě, znalosti japonského prostředí a ročních období , zvířat, květin, tradic, svátků a mnoha dalších elementů, které  vytvoří jedinečný okamžik dokonalého spojení cukroví a čaje.

Vytváření  sladkých květů vypadá v podání  mistrů velmi jednoduše. Jestli to tak skutečně je, si budete moct vyzkoušet na vlastní ruce. Během dvou hodin si povíme základní informace o konkrétním připravovaném druhu wagashi. Představíme si pomůcky a práci s nimi. Ale hlavně si vyrobíte vlastního Zajíčka a chryzantému, které si odnesete domů v originální japonské krabičce společně s malým dárečkem.

Po dokončení  vaší práce na vás čeká ještě odměna .  Zelený čaj a pro změnu něco sladkého, co vám už nebude líto sníst.