Stadion - premiéra
KINO

Stadion - premiéra

středa 7. listopadu od 20:30
Univerzitní kino Scala, Brno
Vstupenka do mobilu

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

Cena 150 bez dalších poplatků Zobrazit ceny
předprodej končí 7. listopadu

Sál

Základní cena 150 Kč

Balkon

Základní cena 150 Kč

O akci

Fotbalový stadion "Za Lužánkami" platil po dlouhá desetiletí za symbol fotbalového svatostánku s ojedinělou atmosférou a pravidelnými návštěvnickými rekordy. Avšak podobně jako v jiných městech i brněnský stadion se stal obětí postupných majetkových a obchodních spekulací, které spolu s politickým nezájmem vedly na začátku tisíciletí k jeho uzavření a postupnému zchátrání. Po více jak čtrnácti letech, během nichž se ze slavného stadionu postupně stal polorozpadlý, přírodou zarostlý brownfield, vyvrcholila frustrace fanoušků v ojedinělou mobilizaci sil, fyzických i politických. Úsilí fanoušků ve snaze navrátit svůj klub na místo, s jehož historií je pevně svázána fotbalová identita celého města, přesáhlo veškerá očekávání a vedlo k nevídaných výsledkům.
Dokumentární film Stadion vypráví neobyčejný příběh fanouškovské oddanosti a obětavosti. Touha zachránit milovaný stadion vedla brněnské fotbalové fanoušky k nevídanému projevu občanského aktivismu ve snaze změnit věci tzv. zespodu. Dokument zachycuje téma fanouškovství ve zcela nové sociální perspektivě a odhaluje fenomén identifikace člověka s urbánním prostorem města.

Více informací

Dokumentární snímek Stadion režiséra Tomáše Hlaváčka bude byl v obrovské konkurenci přihlášených snímků vybrán do hlavní soutěže festivalu DocsMX, který v loňském roce přes navštívilo 90 tisíc diváků. Promítat se bude celkem třikrát mezi 14.-16. říjnem na různých lokacích v Ciudad de México.